Zamanında Doğu Eyalet Islahevinde Uygulanmış Akıl Almaz İşkence Yöntemleri ve Lanetli Olduğuna İşaret Eden Efsaneleri

Mahkumların hem kendilerini hem de dinarlıklarını sorgulamaları için yapılmış olan Pensylvania'daki Doğu Eyalet Islahevinde, işler beklenenin tersine gitmiş birçok mahkum akli dengesini yitirmiştir.
Mahkumlar bir hücreye kapatılıyor, hücrede kendilerine sadece bir tuvalet, masa, ranza ve incil veriliyordu. Mahkumların birbirleriyle iletişim içerisine girmesi yasaktı ve dolaşım zamanları ayrı ayrıdı. Kural ihlali yapan mahkumlar feci bir şekilde cezalandırılıyordu.  İşte o işkence yöntemleri...

1- Çılgın Sandalye

Mahkumlar bir sandalyeye oturtulur ve çok sıkı bir şekilde kemerlerle bağlanırdı. Kan dolaşımı bile en alt seviyeye düşerdi gün boyunca yemek su verilmezdi.

2- Buz Banyosu

Mahkumlar kış aylarında buz soğukluğundaki suyla banyo yaptırılıyor sonra çırıl çıplak duvara asılıyordu. Kış aylarında mahkumların üzerindeki soğuk su ince bir buz tabakasına dönüşüyordu ve mahkumlar o soğukta geceyi donmak üzere geçiriyorlardı. Sonrası mağlum hastalık...

3- Demir Tıkaç

Mahkumun çnce diline bağlanan sonra da gerilip ellerine bağlanan demir bir tıkaç mahkumu dili ve elleri arasında gergin bir şekilde bırakırdı. En ufak bir hareket mahkumun dilinin kopmasına veya kanamasına sebebp olurdu. Bu cezaya mahkum bırakılan birçok tutuklu kan kaybından öldü.

4- Delik

14. blok altına kazılan delikte mahkumlar bir başına toprak altında bırakılırdı. Ne ışık vardı ne hava. Böceklerle birlikte bir yaşam süren mahkuma sadece su ve bir parça ekmek verilirdi.

5- Islahevinin Kapatılması

En ilginç tarafı cezaevi müdürlüğü mahkumlara gelecek zaafiyetten sorumlu değillerdi. 
Yazarların baskısı ve yeni reform düzeni sayesinde 1971'de bu ıslahevi kaldırıldı ama asıl hikaye şimdi başlıyordu.

6- Garip Sesler Yükseliyor

Islahevi kapatılmış fakat söylenenlere göre içeriden garip sesler yükselmeye devam etmiştir. İnlemeler hala ceza çeken mahkumların sesleri yükselmektedir.

7- Çilingir Muazzam Bir Güçle İtiliyor

Bir çilingir 140 yıllık bir kilidi açmaya çalışırken inanılmaz bir güçlü geri itilmiştir. Çilingir hemen oradan kaçmış toparlanması da uzun zaman almıştır. Bugün bu yer tarihsel ceza infaz yeri olarak halka açıldı. Hala Turistler ve çalışanlar hıçkırarak ve hapishane duvarları içinden gelen fısıldama ve ağlama sesleri duyduklarını bildirdiler.


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.