Dünyadaki Muhteşem Güzellikteki Bu Turistik Yerler Nerede Ne Kadar İyi Biliyorsunuz?

Günler binlerce yılda ise milyonlarca ziyaret edilen bu yerleri eminiz ki görmeden ölmek istemeyeceksiniz. Fakat en önemlisi turis takınına uğrayan bu yerler bizden ne kadar uzaklıkta hangi ülkede bulunuyor ne kadar iyi biliyorsunuz?

Gelin gitmeden bu muhteşem güzelliklerin hangi ülkede olduğuna dair bilginizi test edin...

1. 1959 yılında 32 ülkeden 222 kişinin katıldığı bir yarışmanın kazananı Danimarkalı mimarın tasarımı olan muhteşem güzellikteki en meşhur opera binası hangi ülkededir?

2. Bulunduğu ülkenin en büyük dini tapınağı olan Dünya Mirası Listesinde yer alan Angkor Vat hangi ülkede yer almaktadır?

3. Dünyanın en büyük mercan kayalığı olarak bilinen ve aynı zamanda dünyanın en doğal 7 büyük manzarasından birisi olan Büyük Mercan Resifi hangi ülkededir?

4. Dünyanın en eski arenalarından olan Kolezyum hangi ülkededir?

5. Eski Mısır Kralı II. Ramses dönemine ait Abu Simbel dağları oyularak yapılan, adını da burdan alan muhteşem yapıt hangi ülkeye aittir?

6. Günde ortalama 2000 ziyaretçisi olan ve 2007 yılında Dünya'nın yedi harikasından biri seçilen muhteşem güzellikteki Machu Picchu hangi ülkededir?

7. Kartpostalları andıran muhteşem bir görüntüsü olan Kremlin Sarayı hangi ülkededir?

8. Lut Gölü ile Akabe Körfezi arasındaki toprakları üzerinde yer alan antik kent Petra hangi ülkede yer almaktadır?

9. Maya Uygarlığının önemli bir kenti olan Chichen İtza hangi ülkededir?

10. Oldukça etkileyici mimarisiyle 500 yıl 24 İmparatora ev sahipliği yapmış, görenlerin hayran olduğu Yasak Şehir hangi ülkede yer almaktadır?


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.