Türk Sinemasındaki Filmleri Ne Kadar İyi Biliyorsunuz?

Tekrar tekrar izlenen, kah güldüren kah ağlatan Türk sineması filmleri büyük küçük herkesin kalbinde yer etmiştir. Tarık Akan kimi kızların ilk platonik aşkı olmuş, Kemal Sunal ise bir çok insanı kahkalarla güldüren ilk insan olmuştur. Yeni dönem filmleri ise uluslararası platformlarda yayılmış, bizi gururlandırmıştır. Peki tarihimizde çok önemli bir yeri olan bu Türk sineması filmlerini ne kadar iyi biliyorsunuz? Gelin kendinizi test edin... 

1. Türk Sinemasının unutulmaz oyuncusu Kemal Sunal hangi sinema filminin çekimlerine giderken uçakta kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yummuştur?

2. Türkiye’de 3,5 milyon seyirci sınırını aşan nadir filmlerden birisi olan ve arka planda 12 Eylül darbesine değinen “Babam ve Oğlum” filminin yönetmeni kimdir?

3. Türk Sinema tarihinin unutulmaz efsaneleri Şener Şen ve Kemal Sunal aşağıdaki filmlerin hangisinde beraber oynamamışlardır?

4. Hababam sınıfında serilerinde Güdük Necmi karakterini hangi oyuncumuz oynamıştır?

5. Türk sinemasında çığır açmış, 1996'dan 2001 yılına kadar Türk sinemasının en yüksek gişe hasılatı elde etmiş filmi olan Eşkiya filminde aşağıdaki oyuncularımızdan hangisi oynamamıştır?

6. Mavi Boncuk Filminde aşağıdaki oyuncularımızdan hangisi oynamamıştır?

7. Neşeli Günler filmindeki ana tartışma konusu olan, limonla mı yapılır, sirkeyle mi yapılır diye Adile Naşit ile Münir Özkul’u birbirine düşüren ürün nedir?

8. Yeşilçam’ın kült fantastik filmi olan "Dünyayı Kurtaran Adam"ın başrol oyunculuğunu kim yapmıştır?

9. Turist Ömer filmin başrol oyuncusu olan unutulmaz sanatçımız kimdir?

10. Türk Sinemasının en başarılı komedi filmlerinden biri olan Vizontele’de aşağıdaki sanatçılarımızdan hangisi rol almamıştır?

Etiketler | yeşilçam

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.