Dünya'nın En Gelişmiş Silahları

Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u Macar bilim adamlarının tasarladığı ve sırf taşımak İçin onlarca hayvanın kullanıldığı büyük toplarla fethetmiştir. Zaman o kadar hızlı geçmiş teknoloji o kadar gelişmiştir ki artık silahların çapı küçülse de işlevi daha da büyük olmuş ve yıkıcılığı kat ve kat artmıştır.

Şimdi gelin Dünya'nın en gelişmiş ve tehlikeli silahlarını birlikte inceleyelip, teknolojinin o günden bugüne ne kadar geliştiğini gözlemleyelim

1- Hulc (Evrensel Yük Taşıyıcısı)

HULC 2000 yılından beri Berkeley Robotikleri ve İşbilim Labaratuvarı tarafından geliştirilmekte olan bir yük dağıtma sistemidir. Sistemin amacı 90 kiloya kadar yükleri taşıyan bir dış iskelet oluşturmaktır. Yükler HULC iskeletine yertleştirilir ve yüklenen insan bu yükleri neredeyse hissetmez. Kişi baypas edilir ve kullanan kişi bu şekilde kas zedenlenmelerinden de korunmuş olur. HULC katlanabilir yapıda esnek bir zırhtır. Bunu giyen askerler koşabilir eğilebilir her çeşit esnek harekette bulunabilir.

2- Ölüm Diskleri

Uçak yada toplar ile atılan mayınlarını düşünün. Ölüm diskleri atılan her bir disk mayının etki alanın 10 kat daha fazla olduğu silahlardır.

3- Aktif İnkar Sistemi (Active Denial System)

Rusya'nın ürettiği mikrodalga silahının bir benzeri olan bu sistem seyir halindeki araçlarda da kullanılmakta ve gökyüzüne gönderdiği elektro manyetik dalgalar sayesinde uçakların yörüngesini ve komuta sistemini devre dışı bırakarak düşmelerine sebep olmaktadır. İnsanlar üzerinde kullanıldığında ise deri yanma ve huzursuzluk halleri baş göstermektedir.

4- Rail Gun

Elektro manyetik raysız sistemle çalışan bu silahın temel özelliği sesten 7 kat daha hızlı ateş edebilme kabiliyeti ve raysız sisteme monte edilen büyük silahlarıdır. Bu düşünce ilk olarak II.Dünya Savaşında Alman Ordusu tarafından prototip olarak yapılmak suretiyle işleme alınmış yalnız devamı gelmemiştir.

5- Manyetolu Hidrodinamik Patlayıcı Cephane

Füze yada patlayıcının manyetik alan yardımıyla hedefe erimiş metali göndererek yok etmesini ön gören sistemdir. X-Men filmindeki Magneto gibi düşünebiliriz.

6- Akıllı Kamuflaj Sistemi

Kanada'lı Hypersthealth firması tarafından kuantum fiziği tekniğiyle üretilen ve büyük oranda görünmez sağlayan sistem, düşman hatlarına sızmak için birebir.

7- MEMS

Şuan deneme aşamasında olan silahlar küçük böcekler şeklinde olup casusluk amaçları için tasarlanmıştır.

8- Kinetic Bombardment

Askerler veya uçaklar tarafından uydu fişeğiyle belirlenen hedefin uydudaki silah sistemiyle vurulmasını öngörür. Dünya'da denenmemiştir çünkü böyle bir silahın yaratacağı etkinin Nükleer Bombalardan etkisinden yüzlerce misli büyüklükte olacağı söylenmektedir.

9- Savaş Robotları

Görünümü mini tanklara benzeyen bu silahlar insansız bir şekilde kumandayla yönetildiği için can kaybı oranını 0'a indirmiş ve boyutu nedeniyle düşman hatlarına sızmada başarı gösteren silahlardır. Genel itibariyle makineli tüfeği ve bomba atarı bulunur.

10- Sıvı Lazer Savunma Sistemleri (Hellads)

Genel itibariyle savunma sistemi olarak tasarlanan bu silah ışık hızı ve gücü kullanılarak, gelen düşman füze veya araçlarını %100 hedef tutturma yüzdesiyle yok edebilmektedir. Gemilerde kullanılmaya başlanan teknolojisin öncüsü ABD'dir.

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Biyografiler

 • İbni Sina CV
  BİYOGRAFİ
 • Vecihi Hürkuş CV
  BİYOGRAFİ
 • VII. Kleopatra CV
  BİYOGRAFİ
 • Salvador Dali CV
  BİYOGRAFİ
 • Alexander Graham Bell CV
  BİYOGRAFİ
 • Sokrates CV
  BİYOGRAFİ
 • Albert Einstein CV
  BİYOGRAFİ
 • Platon CV
  BİYOGRAFİ
 • Karl Marx CV
  BİYOGRAFİ
 • Barış Manço CV
  BİYOGRAFİ
 • Franklin D. Roosevelt CV
  BİYOGRAFİ
 • Adolf Hitler CV
  BİYOGRAFİ
 • Cengiz Han CV
  BİYOGRAFİ
 • Sabiha Gökçen CV
  BİYOGRAFİ
 • Joseph Goebbels CV
  BİYOGRAFİ

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.