Tarihe Geçmiş Kült Hollywood Filmlerini Ne Kadar İyi Biliyorsunuz? Gelin Kendinizi Test Edin

Hepimiz özellikle üniversite dönemimizde Hollywood filmleriyle haşır neşir olmuşuzdur. Arşiv yapanlarımız, her yıl oscar ödüllerini izlemek için uykusuz kalanlarımız vardır. Peki siz ben çok iyi biliyorum diyip de bilmeyenlerden misiniz? Yoksa bilip de bilmiyor gibi görünenlerden mi? Gelin öğrenelim ...

1. 1989 yılındaki ilk Batman filminde Joker karakterini hangi ünlü oyuncu canlandırmıştır?

2. 2008 yılında “The Dark Knight” (Kara Şövalye) filminde Joker rolünü oynamış daha sonra da hayata gözlerini yummuş olan ünlü oyuncu kimdir?

3. Al Pacino ilk ve tek Oscar ödülü olan “En iyi Erkek Oyuncu” dalındaki akademi ödülünü 1993 yılında hangi filmdeki rolüyle kazanmıştır?

4. Al Pacino ve Robert De Niro aşağıdaki filmlerin hangisinde beraber rol almıştır?

5. Başrollerini Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet'in paylaştığı 11 dalda oscar ödülü sahibi "Titanic" filminin yönetmeni kimdir?

6. Bruce Wills, John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson gibi usta oyuncuların rol aldığı, filmin sonundaki çantada ne olduğu yıllarca tartışılmış olan film hangisidir?

7. Fight Club (Dövüş Kulubü) filmindeki ikonik karakter Tyler Durden’ı hangi ünlü sanatçı oynamıştır?

8. Pulp Fiction (Ucuz Roman), Kill Bill, Reservoir Dogs (Rezervuar Köpekleri), gibi unutulmaz filmleri yönetmiş olan usta yönetmen kimdir?

9. The Godfather (Baba) filminde Don Vito Carleone(baba) rolünü hangi ünlü sanatçı oynamıştır?

10. The Good, The Bad, The Ugly (İyi, Kötü, Çirkin) filminde “Blondie” rol aldıyla başrol oynamış usta oyuncu kimdir?


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2023 - Tüm Hakları Saklıdır.