Tarihin En Büyük Felaketleri Olan Bu Olaylar Ne Zaman Yaşanmıştır?

Tarihin akışını değiştiren, tüm dünyayı yasa boğan bu olaylar şüphesiz isimlerine tarihe kara harflerle yazdırmışlardır. Keşke hiç yaşanmasaydı dediğimiz bu olayları ne kadar iyi biliyorsunuz? Mesela tarihlerini hatırlayabilecek misiniz? Gelin kendinizi test edin...

1. Rusya ve Türkiye'yi de Doğrudan Etkilemiş Olan Çernobil Faciası Hangi Yıl Yaşanmıştır?

2. Enver Paşa'nın Komuta Ettiği ve Birçok Kaynağa Göre 60.000 Askerimizin Savaşarak veya Donarak Öldüğü Sarıkamış Harekatı Hangi Yıl Gerçekleştirilmiştir?

3. Yirmi İki Askerimiz Hangi Yıl Dumlupınar Denizaltısında Ölüme Terk Edilmiştir? (Ah bir ataş ver türküsünün hikayesi)

4. Sırp Ordusunun Bosna Hersek'in Srebrenistsa Kentinde Yaklaşık 9 Bin Kişiyi Katlettiği Srebrenistsa Katliamı Hangi Yıl Gerçekleşmiştir?

5. Hiroşima ve Nagazike'ye Atılıp da Koskoca Bir Milleti Yıllarca Etkilemiş Olan Atom Bombası Faciası Hangi Yıl Yaşanmıştır?

6. Tarihin En Kanlı Harekatı Olan ve Milyonlarca İnsanın Ölümüyle Sonuçlanan Barbarossa Harekatı Hangi Yıl Başlamıştır?

7. Japonların Savaşın Bitmesine Rağmen Evlerine Dönmek Yerine Çin'in Nanking Kentine Girip 300.000'e Yakın Kişiyi Öldürüp On Binlerce Kadına Tecavüz Ettiği Nnaking Katliamı Hangi Yıl Yaşanmıştır?

8. 750'den Fazla Kişinin Ölümüyle Sonuçlanmış Hac İzdihamı Hangi Yıl Yaşanmıştır?

9. 18 Binden Fazla Kişinin Ölümüyle Sonuçlanmış Bir O Kadar Da İnsanın Yaralandığı Gölcük Depremi Hangi Yıl Yaşanmıştır?

10. Fukuşima Nükleer Faciasına da Yol Açan Japonya Depremi ve Tsunamisi Hangi Yıl Yaşanmıştır?

11. Tarihin En Büyük Zeplin Kazası Olan ve Zeplinlerin Havacılıkta Kullanılma İhtimalini Bitiren Hindenburg Felaketi Hangi Yıl Yaşanmıştır?

12. Kolobiya'da Gerçekleşmiş ve Yaklaşık 25.000 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanmış Olan Ruiz Yanardağ Felaketi Hangi Yıl Gerçekleşmiştir?


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.