Tarihte Vahşi Hayvanlar Tarafından Öldürülen 10 Turist

Kimileri fotoğraf çekmek arzusundan, kimileri ise meraklarından, kimisi cinsel ilişki sevdasından, kimisi ise kaderden, bulunmamaları gereken yerlerde bulunarak bahşi hayvanlar tarafından öldürülmüşlerdir.

Safariler günümüzde her ne kadar güvenli olarak lanse edilse de vahşi hayvanlar bazen tahmin edemeyeceğimiz tepkileri verip, tahmin edilmeyecek güçlere erişebiliyorlar. Özellikle yaşam alanı kısıtlanmış bir vahşi hayvanın bir de sığınağına girerseniz gazabıyla karşılaşmak durumunda kalıyorsunuz.

Tarihte ne yazıkki bazı insanlar gerek sorumsuzluklarından gerekse yanlış yönlendirilmelerinden dolayı yaşamlarını yitirmişlerdir.

Sizler için vahşi hayvan saldırılarılarından 10 tanesini gözler önüne seriyoruz. İşte o vahşi hayvanlar tarafından öldürülen 10 turist.

1- Sibirya Kaplanı Kophenag Hayvanat Bahçesinde Bir Genci Öldürüyor

2012 yılında 21 yaşındaki bir genç Sibirya kaplanının sığınağına girdi ve kaplan tarafından uğradığı saldırı sonucunda biçok yerinden yara aldı. Hayvanat bahçesi sorumlusu gencin ölü bedenini kaplanın bahçesinde buldu. Gencin neden tırmanıp sığınağa girdiği hala bilinmiyor.
Bu olay 152 yıllık hayvanat bahçesi tarihindeki ilk ölümcül vakaydı.

2- Aslan, Turistin Sorumsuzluğunu Affetmiyor

2015 yılında 29 yaşındaki Amerikalı turist Katherine Chappel Güney Afrikadaki vahşi yaşam parkında bir aslan tarafından öldürüldü. Hayvanlara çok yakın bir seyir imkanı sunan park, turistleri arabaya bindirip hayvanların arasından geçerek safari yaptırıyordu. Pencereyi açmanın kesinlikle yasak olduğu seyahatte Katherine Chappel penceresini açıp fotoğraf çekmek isteyince erkek aslan pencerenin içerisinden turiste saldırdı. Şoför ve tur rehberi de turiste yardım etmeye çalışırken yaralandı. Katherine Campell ise tedavi aşamasında yaşamını yitirdi.

3- Fil Çok Yaklaşan Fotoğrafçıyı Eziyor

66 yaşındaki emekli öğretmen Del Yotel Annie, Hindistan'da kendisini ölüme attı. Fil sürüsünün fotoğrafını çekmek için olması gerekenden çok fazla yakınlarına yaklaşan emekli öğretmen büyük filde tehlike uyandırdı ve fil emekli öğretmeni ayakları altında ezdi. Olayda emekli öğretmenin oğlu ve 2 de tur arkadaşı yaralandı.

4- Tuzlu Su Timsahı Şnorkelciye Saldırıyor

"Keşke Lauren için timsahın önüne atlayabilseydim. Kendi gücümün yettiği herşeyi yaptım" bu sözler Lauren'in arkadaşı Jito Chadha'ya ait.
Lauren Failla ve Jito Chadha, Hindistan'ın Havelock adasında şnorkelleriyle keşif yapıyorlardı. Herşey gayet güzel gidiyordu ki 4 metrelik bir timsah tüm güzelliği bozdu. Saldırı beklenmeyen bir saldırıydı çünkü bölge açık denizdi ve açık denizde timsah olması pek karşılaşılan bir durum değildi. Saldırıda Lauren Failla hayatını kaybetti. 

5- Fil, İngiliz Turisti Eziyor

2006 yılında beklenmedik bir olay yaşandı. Patrick Smith ve eşi Julie, Kenya'da balayındalarken doğal yaşam alanında fillerin saldırılarına uğradılar. Fillerin saldırması çok yaygın bir hareket olmasa da yanlarına çok yaklaşıldığı zaman karşılık verebiliyorlar. Ne var ki Patrick'in durumunda böyle birşey de söz konusu değildi. Kenya vahşi hayat sözcüsü herşeyin kurallarına uygun yapıldığını belirtti. Patrick Smith'in ölümü tam bir trajediydi.

6- Timsah Gece Yüzücüsünü Öldürüyor

Vahşi hayvan saldırılarının çok olduğu Avustralya'da bilinçsiz bir tur rehberi trajedi yarattı. 2002 yılında Alman turist Isabel von Jordan Kakdu doğal parkında bir timsah tarafından öldürüldü. Yüzmenin kesinlikle yasak olduğu bir bölgede tur rehberi turist grubunun yüzmesine izin verince 4.2 m lik bir timsah Isabel vın Jordan'ı suyun dibine çekti ve öldürdü.
Timsah daha sonra korucular tarafından öldürüldü.

7- Dağ Keçisi Piknikçilere Saldırıyor

2010 yılında 63 yaşındaki Robert Boardman dağ keçisi yanlarına yaklaştığında Washington'daki Olympic Park'ta arkadaşlarıyla piknik yapıyordu. Boardman arkadaşlarını korumak için onları arabaya doldurdu. Keçiye de gitmesi için elini sallayınca keçi saldırdı ve boynuzlarını Boardman'e geçirdi. Tanıklara göre Boardman kan kaybından ölürken sinirli keçi onun üzerinde bekledi. Park korucuları daha sonra keçiyi buldu ve öldürdü. Bu saldırı park tarihindeki ilk ölümcül keçi saldırısıydı.

8- Sibirya Kaplanı Bir Kişiyi Öldürüp, İki Kişiyi Yaralıyor

Bir Sibirya kaplanı olan Tatyana kedi türünün en büyük cinslerinden birisidir. Tam olarak gelişimini tamamlamış ayılar bile Sibirya kaplanlarını gördüklerinde yollarını çevirirler. Kurtların bulundaki ortamdaki nüfusunu bile kontrol ederler.
4 yaşındaki Tatyana 2007 yılında San Francisco hayvanat bahçesindeyken etrafındaki duvarlardan sıçrayarak hayvanat bahçesinden kaçmış kaçarken de 17 yaşındaki Carlos Sousa Jr.'ı öldürmüş ve 2 arkadaşını da yaralamıştır. En sonunda polis aranmış ve polis öfkeli kaplanı öldürerek etkisiz hale getirebilmiştir.

9- Afrika Vahşi Köpekleri 2 Yaşındaki Bebeği Öldürüyor

2011 yılında 2 yaşındaki bir bebek Pittsburg hayvanat bahçesinde Afrika Vahşi Köpeklerinin olduğu alana düştü ve 11 Vahşi Afrika Köpeği tarafından saldırıya uğradı. İşin garip kısmı bu zamana kadar Aftika vahşi köpeklerinin Afrika çalılıklarında bir insana saldırdığı hiç görülmemişti. Hayvaat bahçesinin başkanı Barbara Baker, çalışanların hemen müdahele ettiğini fakat saldırının ölümcül olduğunu belirtti. Barbara Baker'a göre 1898'den beri açık olan Pittsburg hayvanat bahçesinde ilk defa bu derecede bir saldırı yaşandı.

10- Aslan, Cinsel İlişki Üzerindeki Çifte Saldırıyor

2013 yılında Sharai Mawera Zimbabawe çalılıklarından bir aslan tarafından parçalandı. Mawera cinsel ilişkiye girmek için erkek arkadaşıyla gözlerden uzak Afrika ormanlarına gitti. NYDaily News'in haberine göre ikili uygunsuz bir andayken aslan arkalarından geldi ve kükredi. Erkek sıçardı ve bağırarak yardı istedi. Onu gören birkaç kişi de çıplak olduğu çin onu akıl hastası zannedip aldırmadılar. Yetkililer gelip aslanı öldürdüklerinde artık çok geçti Sharai Mawera ölmüştü. Tesadüftür ki aslanın Mawera'yı öldürdüğü anda Kariba Safari bölgesinde 7 aslan da 3 kişiye saldırıp öldürmüştü.

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Biyografiler

 • Franklin D. Roosevelt CV
  BİYOGRAFİ
 • Deniz Gezmiş CV
  BİYOGRAFİ
 • Galileo Galilei CV
  BİYOGRAFİ
 • Marco Polo CV
  BİYOGRAFİ
 • İbni Sina CV
  BİYOGRAFİ
 • Barış Manço CV
  BİYOGRAFİ
 • Ismael Zambada Garcia CV
  BİYOGRAFİ
 • Mimar Sinan CV
  BİYOGRAFİ
 • Jean-Jacques Rousseau CV
  BİYOGRAFİ
 • Elvis Presley CV
  BİYOGRAFİ
 • II. Abdülhamid CV
  BİYOGRAFİ
 • Abraham Lincoln CV
  BİYOGRAFİ
 • Heinrich Himmler CV
  BİYOGRAFİ
 • Kanuni Sultan Süleyman CV
  BİYOGRAFİ
 • Hulusi Kentmen CV
  BİYOGRAFİ

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.