Tarih Boyunca Gelmiş Geçmiş En Karizmatik İmzalar

İmza günümüzde bile çok önemli bir etkendir. Uluslararası dev firmalarda müdürlük derecesinde terfi alan kişilerin imzasına bakılır, yeterince karizmatik değilse değiştirilmesi istenir. Bu kadar önemli bir göstergedir imza.

Bu listemizdeki imzalar ise kimsenin hayır diyemeyeceği bir bakanın bir daha unutamayacağı imzalardır. 

İşte bizim tarafımızdan seçilen tarihin en karizmatik 10 imzası.

1- John Hannock (1737 - 1793)

Amerikan Devriminin öncü isimlerinden John Hannock. Massachussets eyaletinin de ilk valisidir. Amerikan Bağımsızlık Bildirgesini hazırlayan kongrenin başkanıdır ve bu imzası Amerikan Bağımsızlık Bildirgesinde de yer alır.

2- Albrecht Dürer (1471 - 1528)

Geç gotik flamen sanatının temsilcilerindendir. Dünyaca ünlü Hollandalı ressam Rembrant ve Goya ile birlikte döneminin en etkili isimlerindendir. Kendisi bir Alman olan Dürer aynı zamanda matematikçi ve matbaccıdır da. İmzası ise sıradışının da ötesindedir.

3- Bansky

Başta İngiltere olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde Bansky imzasıyla duvar resimleri yapan bir sanatçıdır. Gerçek kimliği hala bilinmemektedir.

4- Che Guevara (1928 - 1967)

Che Guevara, Küba devrimine öncülük etmiş ve komünizmi dünyaya yaymış bir ikonik liderdir. Dünya üzerindeki etkisi oldukça büyüktür.

5- Kurt Vonnegut (1922 - 2007)

20. yüzyılın en etkili yazarlarından birisidir. En meşhur eserleri Slaughterhouse-Five (1969), Cat’s Cradle (1963), ve Breakfast of Champions (1973)'dir. Amerikalı olan Kurt Vonnegut oldukça ilginç, karikatürümsü bir imzaya sahiptir. 

6- Maradona (1960 - )

"Tanrı'nın eli" golü desek hepiniz aklına bir manzara gelir. Ya küçük bir orduyu çalımlayarak gol atan adam desek? İşte o kişi efsanevi arjantinli futbolcu Maradona'dır. 10 numara Maradona'nın üzerine öyle yapılmıştır ki imzasına bile yerleşmiştir. 

7- Mozart (1756 - 1791)

Müzik tarihinin en etkili müzisyenlerinden biri olan Mozart, 1756'da Salzburg, Avusturya'da doğmuştur. Hayatı boyunca ortaya koyduğu eserler, senfoniler bugün bile sergilenmektedir. Çok genç hayata veda eden Mozart daha yaşasaydı demekki neler olacaktı.

8- Pablo Picasso (1881 - 1973)

Tam adı Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso olan Pablo Picasso, 20. yüzyılın en etkili heykeltraş ve ressamlarından birisidir. Soyut resim denilince akla gelen isimlerden birisidir.

9- Walt Disney (1901 - 1966)

ABD'li yapımcı, yönetmen, animasyoncu ve senaristt Walt Disney'in kurduğu şirketin şu anki yıllık getirisi 30 Milyar dolardır. Gerisini siz düşünün. 

10- Mustafa Kemal Atatürk

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk'ün bu imzası birçol otorite tarafından tarihin gelmiş geçmiş en karizmatik imzası olarak nitelendirilir.

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.