hepdusunur
En Beğenilen Yazar Sırası
:
78
Toplam Başlık Sayısı
:
4
Toplam Puanı
:
5
Toplam Giri Sayısı
:
5
Bu Ayki Puanı
:
0
En Aktif Yazar Sırası
:
78
 • günümüzle geçmişi

  Yargılamak bence yapılan en büyük hatalardan biri. o zaman ki şartları göz önünde bulundurma gibi bir zahmette bulunmazlar, neden yapmadı ? niçin ? peki neden yaptı ? niçin ? sadece "O YAPTI DA BİLMEM NE..." diye tartışma başlıyor. bundan 100 yıl sonra (eğer çok okuyup aydınlık bir nesil yetişmezse) insanlar da bugün yaşanılanı menfaatleri gibi alacak. (partici değilim ) örnk: -yıl 2100 - "Erdoğan devrinde her gün bomba patlıyordu" gibi tartışmaların önü açık.

  Bu gün bu patlama olaylarına yüzlerce sebep ve teori sayabiliriz, derin devlettir, hükümettir, ihmallerdir, dış politika, göçler......... vb. uzar gider. İşe bu saydıklarımız 100 yıl sonra basit bir konu olarak çekilebilir. Ki bu gün yaptığımız gibi. Misal ben hitlerin yahudi katliamını yüzeysel olarak ırkçılık diye görüyordum sevmiyor diye katletti onca insanı. Ancak kavgam kitabı ve bir kaç ufak araştırmamla işin nedenlerini ayrıntılı bir şekilde görüyorum. İşte insanlar her konu için bunu yapmalı neden niçin o zaman ki çevre politikalar, halk psikolojisi,- eğilimi....

  ek: - he milyonlarca insanı katletmesi hak mıydı (bugün bana göre) değil ama düne göre...
  0 0
 • bu sözlüğü seviyorum

  Çok kısa bir süredir üyeyim ama burada ki üyelere kanım çok ısındı, genellikle kısa ve öz konuşurlar farklı fikirlerin olması daha hoş. saygı çerçevesinde tartışma "tartışma" gibi yapılıyor. tabi gördüklerim şimdilik bu kadar inşallah daha da büyürüz ama bozulmayız. malum göç aldıkça sıkıntı çıkabiliyor :)

  http://...logo.png :(
  0 0
 • bruksel patlamasi

  hani farenin gelmesi için kapana yem atarsın ya. bu da onun gibi bir şey bombalar patlıyor (bence devletin izniyle) sonrasında ne mi olacak ? işte bunu zaman gösteriyor. Diplomatik anlaşmalar, devletin dış politikada bir koza dönüştürülebilir, devlet yapay bir kahramanlık yaparak ülkesinde güvenliği üst düzeye çıkartıp bir güven ortamı oluşturup halkına ve diğer devletlere gövde gösterisi yapabilir...

  İslamı kötüleyebilir , müslümanlara karşı bir ön yargı fırsatı doğabilir. Bilir de bilir yani dostum. Açıkçası ben artık işlere o kadar yüzeysel bakmıyorum. Pkk ve İşide sade terörist grup demek patatesin sadece kabuğunu görmek gibi ama (patates kabuğunun içi) terörist ilan edildiği ülkeden bile destek görebilirsin. He bunu x ülkesi için diyorum bizim ülkemizi baz alma sakın :)
  0 0
 • Türkiye'nin yaşadığı sorunlar

  Sizce gerçekten yüzeyde olduğu gibi mi ? Yani partiler gerçekten kavga mı ediyor ? Yoksa etmiş gibi mi yapıyor ? Gerçekten pkk terörist bir grup mu yoksa, Türkiye'nin ve yabancı ülkelerin beslediği bir grup mu ? Gerçekten ülkenin sağcısı sağ mı ? Solcusu sol mu ? Yoksa bunların hepsi birileri tarafından insanların çenesine sakız yapılıyor, sonrada başka amaçlar için mi kullanılıyor ? Ben insanların ağzına sakız yapıp farklı amaçlar peşinde oldukları kanaatindeyim.
  0 0
 • 18 mart şiir

  Bir arkadaş Çanakkale ile ilgili şiir yazmış. O yazınca bende yazayım dedim.

  Kan Anadolu

  Ey Anadolu, kan aşık olmuş toprağına,
  Ölüm, sevda gibi üstündeki canlara.
  Yiğit Anadolu, kan kırmızısı al bayrağın altında,
  Yetim kaldı onca evlat, onlar da bıraktı evlatlarını.

  Yar Anadolu, her köşen ayrı bir cennet,
  Güzelliğine yapışmış, şüphesiz bırakmaz illet.
  Canım Anadolu, tarih şahittir bırakmıyor seni zillet,
  Onca can şehit oldu hala ederler sana minnet.

  Ey Anadolu, dört mevsim farklı eser rüzgarın,
  Dördünde de durmaz, hala akar damarında ki kanın.
  Nazlı Anadolu, görmez misin ağlar hala anaların,
  Bağrına taş basar ama dimdiktir. Anadolu !

  0 1
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.