• Yargılamak bence yapılan en büyük hatalardan biri. o zaman ki şartları göz önünde bulundurma gibi bir zahmette bulunmazlar, neden yapmadı ? niçin ? peki neden yaptı ? niçin ? sadece "O YAPTI DA BİLMEM NE..." diye tartışma başlıyor. bundan 100 yıl sonra (eğer çok okuyup aydınlık bir nesil yetişmezse) insanlar da bugün yaşanılanı menfaatleri gibi alacak. (partici değilim ) örnk: -yıl 2100 - "Erdoğan devrinde her gün bomba patlıyordu" gibi tartışmaların önü açık.

    Bu gün bu patlama olaylarına yüzlerce sebep ve teori sayabiliriz, derin devlettir, hükümettir, ihmallerdir, dış politika, göçler......... vb. uzar gider. İşe bu saydıklarımız 100 yıl sonra basit bir konu olarak çekilebilir. Ki bu gün yaptığımız gibi. Misal ben hitlerin yahudi katliamını yüzeysel olarak ırkçılık diye görüyordum sevmiyor diye katletti onca insanı. Ancak kavgam kitabı ve bir kaç ufak araştırmamla işin nedenlerini ayrıntılı bir şekilde görüyorum. İşte insanlar her konu için bunu yapmalı neden niçin o zaman ki çevre politikalar, halk psikolojisi,- eğilimi....

    ek: - he milyonlarca insanı katletmesi hak mıydı (bugün bana göre) değil ama düne göre...

Bu konuda 1 sayfada toplam 1 adet üst yorum vardır.

  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.