Tarihten 10 Fotoğrafla İlk Defa Yaşanılanlara Verilen Tepkiler

Tarihten bu 10 fotoğraf bazı şeyleri ilk defa tecrübe eden insanların verdiği sıradışı tepkileri gözler önüne seriyor. Üzücü de olsa sevindirici de olsa ilk defa edinilmiş tecrübeler anlam ifade etmekten çok şaşkınlık uyandırıyor. Hissettirdikleri, verdiği heyecandan ve şaşkınlıktan sonra meydana çıkıyor.

Tarihte de aynen bu şekilde olmuştur. Galerimizdeki bu 10 fotoğraf size 10 sıradışı reaksiyonla o an hissedilenleri yaşatacak ...

1- 1967 yılında İsveç'in, araba kullanım şeritini sol şeritten sağ şerite değiştirmesinden sonra ilk sabah şoförlerin yaşadığı kafa karışıklığı.

2- Yerliler ilk kez gördükleri arabayı ne yapacaklarını bilemeyip tekerleklerini söküp kabilelerine götürmeye karar veriyorlar, 1934.

3- Çıplak ayakla koşmasına rağmen maratonu kazanan ilk Etiyopyalı atlet Ababe Bilika'nın mağrur sevinci .

4- Tarlada çalışan bir Sovyet kadınının ilk kez mahkum olarak gördüğü Alman askerlerine manidar bakışı.

5- 40 yıl sonra gözleri açılıp ilk kez dünyayı gören Samsunlu adamın düşündüren tepkisi: "Hayalimdeki dünya ve insanlar daha güzeldi. Dünyayı sevmedim".

6- Coca Cola'nın Fransa'da ilk servis edildiği anda Fransız vatandaşların hem sorgulayıcı hem umursamaz bakışları, 1950.

7- İlk defa televizyon izleyen çocuğun hayreti.

8- II. Dünya savaşı döneminde büyüyen Avusturalyalı çocuuk, ilk kez yeni ayakabbılara sahip olmanın verdiği kocaman mutluluğu yaşıyor.

9- İlk defa asansöre binen çocukların heyecanı.

10- Bir Eskimo'nun ilk kez dinlediği plaktaki mutluluğu, 1922.


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.