Shaolin Rahiplerinin Bedensel Sınır Tanımayan Kung-Fu Sanatı

Shaolin Manastırı’ndaki keşişlerin uyguladıkları Kung-Fu sanatı dillere destan olmuş tüm dünyada hatrı sayılır bir saygınlık kazanmıştır. 

Gelin şimdi hep beraber bu eşsiz dövüş sanatı Shaolin Kung-Fu'sunu tüm detaylarıyla size anlatalım...

1- Çin'in esrarengiz sanatı Shaolin Kung-Fu

Shaolin Kung-Fu bir yaşam biçimi olmakla beraber aynı zamanda bir mücadele sanatıdır. Shaolin Kung-Fu sanatını bilen ustalarına daha çok Shoalin Rahipleri  denilmektedir.

2- Shaolin Rahipleri'nin asıl amaçları dünyevi arzularından sıyrılıp aydınlanabilmektir.

Bu nedenle de rahiplerin sayısı oldukça az olmuştur. Çünkü inançları gereğince bu sanatın öğretileri gizli tutulmuş sadece bu sanatı hak ettiğine inandıkları insanlara öğretmeyi kabul etmişlerdir.

3- Shaolin Rahipleri'nin gücü...

Shaolin Rahipleri'nin gücü hayatları ve bedenleriyle kurdukları ilişkiden gelmektedir. Rahipler, uzun zamanlar boyunca insan doğası kadar tabiattaki diğer canlıların da doğasını, yaşam şeklini sürekli izlemişlerdir. 

4- Shaolin Rahipleri, öyle bir güç bulmuşlardır ki insan olduklarından şüphe edilmiştir...

Rahipler insanoğlunun bu canlılardan farkını, üstün ve zayıf yanlarını, analiz ederek tüm bunları akıl-mantık süzgecinden geçirmişlerdir. Ortaya çıkardıkları sonuç ise insan ruhu ve bedenini bütünleştirerek, inanılması oldukça zor olan başarıya imza atmışlardır.

5- Güç insanın içinde...

Shaolin Rahipleri tarafından geliştirilen güç aslında insanoğlunun içinde var olan gücün dışa yansımasıdır.

6- Peki bu güç nasıl eğitiliyor?

Rahiplerin eğitim teknikleri denge, güç, dayanıklılık ve kendini savunma etrafında çeşitleniyor. Ve bu eğitimler Çin'in yıllarca gizli kalmış Shaolin Tapınağı'nda gerçekleştiriliyor.

7- Eğitimler çok zor...

Usta Rahipler tarafından verilen eğitimler sadece bedensel olarak değil zihinsel olarak da çok zorlu. Ama bu beceriler geliştikçe bedenin sınırları neredeyse yok oluyor. 

8- İnanması oldukça güç ama...

Shaolin Rahipleri öyle acılara dayanıyorlar ki inanması oldukça güç. Bunun da tek açıklaması beden ve zihin birleştiği için acıları duymamaları veya dayanma gücünü kontrol atında tutmalarından kaynaklanıyor.

9- Beden ve zihin birleştikçe dengede buluşuyor.

Rahiplerin vücutlarıyla başarabildikleri şeyler adeta eğitimleriyle sağladıkları iç dengenin bir simgesi oluyor. Onlar sınırların tutkular gibi zihinlerinde gerçekleştiğini düşünüyorlar. 

10- Onlar için sınır yok sonsuzluk var...

Shaolin Rahipleri'nin zihni güçlendikçe vücutları herşeyi gerçekleştirebiliyor. Şu bir gerçek ki bu inanılması zor olan bu Güç; bizim gibi hiç deneyimlemeyenler için imkansız görünse de Shaolin Rahipleri için bu bir hayat tarzı ve inanç...


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.