Dünyada Tatil Yapmak İçin Gidilecek En Tehlikeli Yerler

Kimisi yanıbaşımızda kimisi ise binlerce kilometre uzaklarda olan ama adrenalin tutkunları için bile tehlikeli olabilecek bu yerlere tatile gitmeden önce bu galerimizi incelemenizi öneririz. He, ben yine de adrenali seviyorum, risk benim göbek adım diyorsanız en azından neyle karşılaşacağınız bilin...

1- Honduras Sahilleri (Honduras)

Latin Amerika’nın suç cenneti olarak ifade edilen ve Dünya’daki en yüksek suç oranlarından birinin sahip olduğu Honduras’ta tatil yapmak huzuru arayanlar için biraz sıkıntılı geçebilir.

2- Irak

10 yılı aşkın süredir ülkede meydana gelen savaş, ülke turizmine katkı sağlamadıysa da meraklılarını ülkenin zengin tarihine ziyaretten alıkoyamıyor. Eğer sizde Mezopotamya devrinden kalan tarihi eserleri yerinde incelemek isterseniz, Irak’ta çelik yelekle dolaşmanızı tavsiye ediyoruz.

3- Mısır

2011’de Arap Baharı sonrası oluşan protestolar ve 2013’te meydana gelen askeri darbe sonrası iyice kaos ortamının hakim olduğu ve her gün bombalı saldırı haberlerinin geldiği Mısır’da tatil yapmak biraz tehlikeli görünüyor. Ama Dünya’nın en iyi plajlarından birine sahip olan Şarm el-Şeyh’in de Mısır’da olduğunu hatırlatmak isteriz.

4- Everest Tepesi ( Nepal – Çin)

Dünyanın çatısı olarak nitelendirelen ve 8.847 m yüksekliğiyle tırmanması bir hayli zor olan Himalaya Dağlarındaki tepe, doğa tutkunları için macera dolu bir tatil olarak gözükse çıkmaya çalışırken yaşamını yitirmiş birçok dağcıyıgöz önünde bulundurursak epey bir tehlikeliye olduğunu söyleyebiliriz.

5- Hindistan

İneğe tapan insanlar diyince, hepimizin yüzünde aynı ifade beliriyor yalnız özellikle kadınsanız, Hindistan’a tatile gitme fikri biraz kötü olabilir. Zira ülkeden neredeyse her gün kadınlara şiddet ve tecavüz haberi geliyor.

6- Mali

Afrika’nın medeniyet beşiği olarak adlandırılan Mali ülkesinde, bir tatilde aradığınız herşeyi bulabiirsiniz yalnız ülkenin kuzeyindeki iç savaş yüzünden her an yanınızda bomba patlayabilir!

7- Detroit (ABD)

Bir zamanların sanayi şehri olan Detroit, 2008’de başlayan küresel kriz nedeniyle büyük şirketlerin kenti terketmesine yol açmış ve bu durum işsizliğin de artmasıyla beraber suç örgütlerini doğurmuştur. Eğer yolunuz Detroit’e düşerse dikkatli olmanızda fayda var.

8- Somali

Afrika’nın boynuzunda rüya gibi bir tatil sizi bekliyor olabilir ama denize açılmamanızı tavsiye ediyoruz. Zira bölgede BM Barış Gücü Donanması bulunsa da açıklarda hala Somalili korsanlar sizleri bekliyor olabilir.

9- Kuzey Kore

Kendini Dünya’ya kapalı tutan bu ülkede, hayatınız boyunca hiç görmediğiniz şeyleri görebilir ve hiç tatmadığınız tatları tadabilirsiniz. Ama birisi sizin davranışlarınızı beğenmezse, ülkeden çıkacağınız garanti olmayabilir.

10- Antartika

Kimisinin aklına tatil denildiğinde kumsal gelmez de kar tatili gelebilir. Eğer bir gün Antartika’nın doğal manzaralarını keşfetmek için yola çıkarsanız dikkatli olmanızda fayda var. Zira eksi 60 derecelere kadar ulaşan hava soğukluğu farkında olmadan sizi dondurabilir.

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.