Dünya'nın Çeşitli Yerlerinde Hayvanat Bahçesinden Kaçmış 7 Sabıkalı Hayvan

Hayvanat bahçesinde duran hayvanların sakinliğine aldanmamak lazım. "Yeterli önlemler alındığı için burada duruyor, yoksa çoktan kaçmıştı" yorumunu ise hiç yapmamak lazım.

Bazı hayvanlar düşündüğümüzden daha akıllı veya daha güçlü olabiliyor bu nedenle hayvanat bahçesindeki kendilerine ayrılmış alanda durmalarının tek sebebi durmak istediklerinden dolayı olabilir.

Nitekim bu galerimizde canı isteyince kaçmayı başaran 8 sabıkalı hayvanı inceleyeceğiz. İşte o 8 sabıkalı hayvan...

1- Orangutan Berani

Müthiş bir zeka örneği gösteren Sumatralı Berani, New Orleand Audubon hayvanat bahçesindeyken kendisine oynaması için atılan T-Shirt'ü saklamıştır. Ziyaretçiler gidince T-shirti gerip bir çeşit halata çevirmiş bu halatı arkasında bulunduğu tellere takarak yukarıda bulunan tahta kaldırımda 10 dakikalık bir geziye çıkmıştır. 10 dakika sonra canı sıkılan Berani mağarasına geri dönmüştür.

2- Ayı Juan

Ayılar pençeleri, kuvvetleri ve dişlerinden dolayı etrafa korku salan hayvanlardır. Ama aynı zamanda oldukça da akıllılardır. 2014 yılında Juan bir kütüğü hendeğe itip kütük üzerinde kendini dalgalara bırakmıştır. Etrafta çıplık atan ziyaretçilere aldırmadan etrafta dolaşan Yuan'ın dikkatini dağıtmak için hayvant bahçesi görevlileri bir kıyıya bisiklet koymuşlardır. Ulaşım aracını değiştirme fikrini benimseyen Juan o anda sakinleştirici ile vurulup yuvasına geri döndürülmüştür.

3- Brnox Hayvanat Bahçesi Kobrası

Bu sabıkalı kobra Mart 2011'de Bronx hayvanat bahçesinden kaçmıştır. Tek bir ısırığı bir insanı saniyeler içerisinde öldürebilen bu kobra tüm ülkeye korku salmış bir anda twitter fenomeni bile olmuştur. Bulunması 6 gün sürmüş o süre zarfında kimseye zarar vermemiştir.

4- Kaplan Tatyana

Bir Sibirya kaplanı olan Tatyana kedi türünün en büyük cinslerinden birisidir. Tam olarak gelişimini tamamlamış ayılar bile Sibirya kaplanlarını gördüklerinde yollarını çevirirler. Kurtların bulundaki ortamdaki nüfusunu bile kontrol ederler.
4 yaşındaki Tatyana 2007 yılında San Francisco hayvanat bahçesindeyken etrafındaki duvarlardan sıçrayarak hayvanat bahçesinden kaçmış kaçarken de 17 yaşındaki Carlos Sousa Jr.'ı öldürmüş ve 2 arkadaşını da yaralamıştır. En sonunda polis aranmış ve polis öfkeli kaplanı öldürerek etkisiz hale getirebilmiştir.

5- Tokyo Kıyısı Pengueni

Bu sabıkalı penguen ise Şubat 2012'de yerel yemekleri tadmak için Tokyo Deniz Parkından kaçmıştır. 3 ay boyunca bulunamayan penguen Tokyo kıyılarında balıkları avlamış gününü güne etmiştir. Mayıs ayında nihayet yakalanmış ve hayvanat bahçesine geri getirilmiştr.

6- Nandankanan Hayvanat Bahçesi Kaplanı

2013 yılında Hindistan'da Nandankanan hayvanat bahçesi görevlileri bir anda bir erkek Bengal kaplanına sahip olduklarını farketmişlerdir. Muhtemelen dişisini ziyarete gelen kaplanı gören yetkililer dişiyi serbest bırakmak yerini erkeği içeri almışlardır. 1 ay boyunca güneşin tadını çıkarıp bedava yemek yiyen kaplan en sonunda sıkılmış ve 6 metrelik duvardan zıplayarak kaçmıştır. Önündeki telleri de kesip geçmiştir. Hayvanat bahçesi yetkilileri ise kaplanın duvardaki eğimleri kullanarak kendini kademe kademe yukarı ittiğini savunuyor.

7- Kıskanç Gergedan Satara

Bu 6 senedir sesini çıkarmayan uslu 18 yaşındaki erkek gergedan bir gün inanılmaz bir derecede kıskançlık krizine giriyor. Eşinin daha genç bir gergedanla çiftleştiğini gören Satara bir anda bambaşka bir karaktere bürünüp önündeki çitleri yıkıyor ve hayvanat bahçesinden kaçıyor. 1 gün sonra geri dönen Satara muhtemelen sakinleşmek için hava almak istedi.

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Biyografiler

 • Abraham Lincoln CV
  BİYOGRAFİ
 • Joseph Goebbels CV
  BİYOGRAFİ
 • İbni Sina CV
  BİYOGRAFİ
 • Yılmaz Güney CV
  BİYOGRAFİ
 • Mimar Sinan CV
  BİYOGRAFİ
 • Sabiha Gökçen CV
  BİYOGRAFİ
 • Mahatma Gandhi CV
  BİYOGRAFİ
 • Alexander Graham Bell CV
  BİYOGRAFİ
 • Heinrich Himmler CV
  BİYOGRAFİ
 • Sokrates CV
  BİYOGRAFİ
 • Albert Einstein CV
  BİYOGRAFİ
 • Che Guevara CV
  BİYOGRAFİ
 • VII. Kleopatra CV
  BİYOGRAFİ
 • Mustafa Kemal Atatürk CV
  BİYOGRAFİ
 • Van Gogh CV
  BİYOGRAFİ

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.