Frank Lucas CV

UYUŞTURUCU BARONU (1939 - )
Eroin'in kralı olan Frank Lucas'ın ana merkezi Harlem'di. 1960 ve 1970 yılları arasında Harlem'i kontrol eden Lucas herşeyden önce dikkatli bir iş adamıydı ve ürününün arkasındaydı. Onun eroinini kağıda batırdığınızda mavi renk veriyordu bu da eroinin saflığını belirtiyordu. Lucas Asya'dan üst seviye saf ürün getiriyordu. Bu nedenle de Lucas'ın eroinine "Mavi büyü" adı vereiliyordu. 
Lucas öyle büyümüştür ki sadece Manhattan'ın 116. caddesinde günlük 25 Milyon Dolarlık satış yapıyor hale gelmiştir. 
Lucas ne kadar para babası olsa da dikkat çekmemek için sade giyinmeye çalışırdı fakat karısının ona hediye olarak aldığı kürk palto Lucas'ı ele verdi. 175 yılında yakalandı ve 70 yıl hapse mahkum bırakıldı. Fakat birçok duruşmaya kanıt sunduğu için 1981'de serbest bırakıldı. Döndükten sonra uyuşturucu baronluğuna devam etti 1984'te yine yakalandı bu sefer de 1991'de serbest bırakıldı. Kendi ifadesine göre Lucas ilk yakalandığında Cayman adalarında 250 Milyon doları, 300 Milyon dolarlık eroini, ofisleri, apartmanları ve çiftliği vardı. 
Lucas'ın hayatı Danzel Washington'ın canlandırdığı American Gansgter adlı filme konu olmuştur. 

İsim Soyisim : Frank Lucas
Adresi : -
Doğum Tarihi : 9 Eylül 1930
Doğum Yeri : La Grange, Kuzey Carolina, ABD
Ölüm Tarihi : -
Ölüm Yeri : -

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.