Luciano Leggio CV

MAFYA, GANGSTER (1925 - 1993)
Leggio, 1925 yılında Carleone’de dünyaya gelmiştir. Mafya ailesinden olmamasıyla dikkatleri üzerine çeken Leggio, suç hayatına 1945 yılında mafya liderlerinden Michele Navarra tarafından camiaya kabul edilmesiyle başlamıştır.
Kendisinin entelektüel bilgisi oldukça geniş olduğundan “profesör” olarak anılmıştır. Fakat 1958’de Navarra’nın adamları tarafından sokak ortasında öldürülmeye çalışılmış ve şans eseri kurtulmuştur. Buna karşılık kendisi Navarra'yı öldürtmüştür. Navarra’nın ölümünden sonra Carleone Ailesi’nin Babası olmuştur. Leggio oldukça hırsılı ve acımasız bir hal almaya başlamıştır. Onun bu tavrı camia tarafından tepkiyle karşılanmış ve rakip aileler arasında gerilim yaratmıştır. Leggio, 1977 yılında Navarra’nın öldürülmesi suçuyla hakim karşısına çıkmış ve savunmasını kendisi yapmıştır. Leggio, müebbet hapis cezası almış ve 1993’te kalp krizi geçirerek ölmüştür.

İsim Soyisim : Luciano Leggio
Adresi : Bilinmiyor
Doğum Tarihi : 6 Ocak 1925
Doğum Yeri : Corleone , Sicilya
Ölüm Tarihi : 15 Kasım 1993
Ölüm Yeri : Nuoro, Sardinya

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.