• Her duyduğumuzda kanın beynimize fırladığı vakalar olmasına rağmen bu vakaların ortak özellikleri sürekli yaşanılıyor olmalarıdır.
  Bu olayın derinine inmek lazım. Kalabalıkla, nüfus yoğunluğuyla fln hiçbir alakası yok, Almanya'da da 82 milyon nüfus var ama böyle bir olayın yaşanma ihtimali bile yok.
  Burada insanların 2 eğilimini görüyoruz:
  1) Vahşet duygusu
  2) Cinsel Açlık

  Vahşet duygusu insanların çocukluğundan gelen bir psikolojik olgudur bence. Babasının kemerle dövdüğü çocuk, babasının annesine değer vermediğini gören, kadını bir önemsiz varlık gibi gören çocuk, kadına şiddeti de meşru birşey zannediyor.
  Cinsel açlık ise bu toplumun hatta Ortadoğu'nun en büyük problemidir. Cinselliği yaşayamayan insanların sürekli cinsel olgular üzerinden diğer insanları suçlaması, yasaklar koyması, her eleştiriyi cinselliğe çekmesi de bu nedendendir.
  Bu kadın için de erkek için de geçerli bir durumdur. Minibüste erkek kalktıktan sonra onun kalktığı yere oturmayan sebep olarak da "erkeğin sıcağına oturulmaz" diyen bir kadın grubu da var. Senin zihnin nereye çalışıyor? Erkeğin sıcağı aklına nereden geliyor?
  Bu psikopatlık toplumsal bir ahlak bozukluğundan kaynaklanıyor. Durmadan toplum olarak sapıklar yetiştiriyoruz ve daha da sapıklaşıyoruz.
  Acilen yapılması gereken, insanlara cinselliğin ne amaçla yapıldığını anlatıp, erkeklerin cinsellik yaşadıklarından övünmemelerini sağlamak. Cinselliği konuşulacak bir olgu olmaktan çıkarmak ve çok acil olarak eğitim seviyesini artırıp hayatta çok daha önemli şeyler olduğunu, tecavüz edilen bir insanın hayatının hatta onun ailesinin hayatının da o anda sonlandığını anlatmak. İnsanlarımız empati kuramıyor.
  Tecavüz edilen bir kız sadece cinsellikten dolayı değil, yaşadığı vahşetten, istemediği birşeyi silah veya bıçak zoruyla yapmaktan dolayı da psikolojik bunalım yaşıyor. Biz bunu bile idrak edemiyoruz. ..
  0 0
 • Kesinlikle katılıyorum ancak tecavüz vakaları abd'de de yaygın. Hatta çocuk pornolarının %90 ı abd de çekiliyormuş bizdeki sebepleri bunlar fakat oradaki sebepler ne sence .
  0 0
 • @vicodin evet Amerika'da da aynı sorun var bu nedenle Amerika'yı örnek olarak vermedim. Amerika'daki problem de aynı aslında. Ben belirli bir süre Amerika'da yaşamış birisi olarak bunu açıklıkla söyleyebilirim.
  Eğitimi reddeden ciddi bir grup var ve bu kümede kadına da pek değer verilmiyor. Öte yandan aile içi şiddet de en üst seviyede. Babaları tarafından kemerle dövülen çocuklardan, işkence edilenlere kadar. Amerika'nın ghetto'ları tahmin edilenden çok daha beter ve burada yaşayan insanlar bizim dizi ve filmlerde gördüğümüz gibi plazalarda çalışmıyorlar. Bunlar eğitimi reddeden, çocukken tacize uğrayan ve eğitimi reddeden insanlar. Vahşete eğilimi olan çok insan var öte yandan bizim tahmin bile edemeyeceğimiz derecede sübyancılık var bu da aşırılık. Zihinler doğru çalışmıyor, ahlak kavramını reddediyorlar.
  0 0
 • evet dediğin şeyleri bir çok kişiden duydum kendim amerika da yaşamadım ama yaşayan insanların hepsi anlatıldığı kadar iyi bir yer olmadığını söylüyorlar . en çok seri katil , psikopat , sapık hep amerika dan çıkıyor . bireysel silahlanma çok fazla . popüler kültürde amerika tarafından yönetiliyor . insanlar filmlerde dizilerde gördüklerine özeniyorlar . ileride şu anda tüğlerimizi ürperten sapıklıklar normal karşılanacak gibi bir görüntü var . İnşallah böyle olmaz tabi . bi de dikkatimi çeken bir şey var bu konudan hariç sözlük çok tenhalaşmış eski hareketlilik yok aktif yazan bir kaç arkadaş var İnşallah kapanmaz sözlük .
  0 0
 • Tek bile yazsak google dan aratan bulup okur en kötü :) sözlüğü kapatacaklarını zannetmiyorum, duyduğuma göre ingilizesini yapıyorlarmış hatta bu sitenin ona yoğunlaşmış olabilirler biraz finansal olarak. 2 reklam yapsalar ucururlar zaten sozlugu de boyle daha iyi sanki sohbet ortami gibi oluyor :)
  0 0
 • birileri bir şey yazsa bende yazacağım ama başlık açılmıyor pek
  0 0
 • @gimli sen başlık açarsan yazan çıkar belki :)
  0 0
 • Bende sözlüğü bırakmayı düşünmüyorum zaten seviyesiz ve kültürsüz bi kalabalık hakim olacağına böyle olsun daha iyi
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.