Dünyanın En Değerli Mücevherleri

Birçok insana göre zenginlik göstergelerinin başında gelen mücevher, yüzlerce çeşidi ve barındıkları onlarca anlamla binlerce yıldır insanoğlu tarafından kullanılmakta. Bu galerimizde herkesin sahip olmak isteyeceği, yalnız bunun için binlerce doları gözden çıkarması gerekeceği mücevherleri inceleyeceğiz.

Kaynak: therichest.com

1- Zipper Necklace From Van Cleef and Arpels / 1.2 Milyon $

Zipper Necklace From Van Cleef and Arpels, Fermuar şeklindeki deseniyle 2011 yılında tasarım ödülü de almış olan nadide bir eserdir. Sınıfındaki gerdanlıklardan farklı olarak bilezik olarak da kullanılabiliyor. Bu şaheserin yapımında ise 5 karatlık pırlanta ve beyaz altın kullanılmıştır. Bu şaheserin değeri ise 1.2 Milyon $.

2- Nova Yellowstone Ring / 1.35 Milyon $

Nova Yellowstone Ring , Tiffany mücevher firmasının sarı altın ve platin eşliğinde elmaslarla süslenmiş oldupu yüzüğüdür. Ağırlığı 2.5 karat olarak belirtilmektedir. Değeri ise 1.35 Milyon $.

3- Emerald Ring by Chopard / 2.4 Milyon $

Emerald Ring by Chopard, içerisindeki alaşımlar arasında zümrüdün yanı sıra elmas ve platini de barındıran oldukça değerli bir yüzüktür. Bu değerli yüzük İngiliz firma Chopard'ın amiral gemisi olarak nitelendirilmektedir. Yüzüğün değeri ise 2.4 Milyon $'dır.

4- Venüs Gerdanlığı / 3.1 Milyon $

Venüs Gerdanlığı, üzerinde birden fazla pırlanta bulunduran bir mücevherdir. Bu gerdanlık aynı zamanda kolye olarak da kullanılabiliyor. Pırlantaların toplam ağırlığı ise 18 karatı buluyor. Değeri ise dudak uçurtacak cinsten: 3.1 Milyon $.

5- Marie Antoinette's Necklace / 3.7 Milyon $

Marie Antoinette's Necklace, ismini ünlü Fransa Kraliçesi Marie Antoinette'den alan bir pırlanta kolyedir. Bu pırlanta kolyenin özelliği ise üzerindeki elmasların işlenmiş elmas olmasıdır. Kolye deyip geçmeyelim bu nadide eserin değeri 3.7 Milyon $'dır.

6- Diamond Necklace by Neil Lane / 4 Milyon $

Diamond Necklace by Neil Lane, Amerikan kökenli firmanın Hollywood yıldızları için tasarladığı bir özel tasarım kolyedir. 14 karatlık ağırlığı ve renkli elmas motifiyle şıklığın kolyeye yansımış hali olarak da betimlenebilir. Değeri ise 4 Milyon $'dır.

7- Kırmızı Yakut Gerdanlığı / 14 Milyon $

Kırmızı Yakut Gerdanlığı, İngiliz bir moda tasarımcısı tarafından pırlatanların üstüne yapılan eklemeyle elde edilen bir gerdanlıktır. İsteğe bağlı olarak kolye şeklinde de kullanılabilen gerdanlığın ağırlığı ise 15.5 karat olarak hesaplanmıştır. 

8- Mavi Elmas Taşı / 16.2 Milyon $

Mavi Elmas Taşı, beyaz altın ile mavi elmasın birleşmesinden oluşan nadide bir eserdir. Mavi Elmas Taşı, dünyadaki en pahalı mücevher olarak bilinmektedir. Günümüzde İngiltere'nin başkenti Londra'da ismini açıklamak istemeyen birisinde bulunduğu söylenmektedir. Yüzüğün ağırlığı ise 18 karatdır. Değeri ise 16.2 Milyon $'dır.


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.