• * hükümetin başkanlık söylemlerinden sonra terörün ayyuka çıkması
  * demirtaşın üniter yapıya olan söylemleri
  * nota gönderip uyarmak, uluslararası krizi barışçıl yollarla kurmak yerine direkt uçak düşürmek
  * rusya gibi bir ülkeyle diplomatik krize sebep olmak
  * bunların tesadüf olduğunu düşünüp hükümeti haklı bulmak alt mesajları okuyamayıp en güçlü ordu bizde demek ama dünyanın 3. en büyük ordusu ege ordu komutanlığının parçalandığını görememek
  gerçekten kör olduğumuz anlamına gelir. başkanlık sistemi zaten yarı başkanlık uygulanan ülkemizde, bir sorun gibi görülmese de büyük bir tehlikedir. üniter yapıyı bozmak için harika bir sistemdir.
  atatürk' ün üniter yapıyı her fırsatta korumayı amaçlaması bu büyük tehlikeyi gördüğündendir. şimdi şu anda o büyük öngörüleri tekrar incelemekte fayda var. tarih bize dersler verir ödevimizi yapıp yapmadığımız bugünlerde anlaşılır.
  1 0
 • Diyosunki yani o uçak düşürülmemeliydi?
  0 0
 • Diğer görüşlerine saygı gösteriyorum ama o uçağın düşürülmemesi gerektiğini söyleyen vatan hainidir bilesin
  0 0
 • @Medusa çok güzel özetlemişsin, tebrik ederim..@celikbey o uçak pat diye düşürülmedi bilesin, yıllarca egede sınır ihlali yapan Yunanistan'ın uçağını vurmadık gittik G20 zirvesinden hemen sonra ki G20 de Putin Tayyibin yanında baya rahatsızdı , sonra zaten açıklamaları geldi ve arkasından biz o uçağı vurduk, Rusya' nın o bölgede etkinliğini arttırmaktan başka bir işe yaramadı , ayrıca ABD ' nin BOP projesine Rusları da ekledik , doğudaki olaylar Ruslar üzerine kalıcak ve ABD ' nin karakolu Türkiye gene ABD ' nin yanında olmaya devam edecek..Ha bu arada vatan hainlerini arıyorsak ülkenin birliğini bütünlüğünü bozanlar ve dış politika ve iç politikanın vizyonsuz birleşimini yaratanları aramalıyız..
  0 0
 • @celikbey maalesef artık siyasi mekanizmalar eskisi gibi değil. bir devletin hava sahası, karasuları gerçek anlamda ülkedir. kavram olarak devlet ve ülke aynı anlamda kullanılsa da ikisi çok farklıdır. evet, rusyanın ulusal hava sahamıza yönelik eylemlerine karşı verilen tepki meşru savunma koşullarına girebilse de yeni dönem siyaset diplomatik ilişkilerle önce tarafların sulh yöntemiyle çözülmesinden yanadır. bir devlet direkt "kardeşim hava sahama girdin o yüzden vurdum seni" demesi uluslararası anlamda normal değildir, kaşındığınız anlamına gelir. siyaseti okumayı bilenler buradaki mesajı görürler. çünkü biz bm'e üyeyiz ve bizi bağlayan taahhütlerimiz var; yani bu öyle tek başına türkiye'nin cesaret edebileceği bir şey değildir, özetle vuruyorsanız size bazı gizli taahhütler verilmiştir.
  (bkz. uluslararsı kamu hukuku melda Sur)
  0 0
 • Pkk nın çırpınışları mı , PKK hiç bu kadar şehirlerin içine girip de çırpınmamıştı..BOP projesi ni bir uçak düşürülmesiyle Rusyaya havale etmek de ayrı bir muamma, hiç mi gündemi takip etme ve sorgulama yeteneğiniz yok ?
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.