• Arkadaşlar nedense burnuma kötü kokular geldi o yüzden sizlerle bu görüşme ile ilgili tezimi paylaşmak istedim. Bugün yapılan demirtaş-lavrov görüşmesi rusya ile ilişkilerin bu raddede iken ne kadar iyi niyetli olduğunu sorgularım. Yıllar 24 Aralık 1979'u gösterdiğinde Afgan-sovyet savaşı başlamıştı ya hani sovyetler marksist hükümetin daveti üzerine afganistana girmişti ya hani o zamandan beri afganistan bu halde işte. beğenmediğimiz bugün teröristlerin yuvası olduğu afganistanda insan eğitimi üzerinde neler yapılıyordu bir bilseniz. üniversitelerde afgan kadınları ile erkeklerin yarışı söz konusuydu. Amerikanın Irak'a demokrasi getirmesi varya işte öyle bir şey bu olay. Daha düne kadar sempati duyduğumuz Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'den uçak düşürülmesi olayından sonra herkes nefret eder oldu. adam haklı veya değil onu tartışıyorum şuanda sadece ilişikiler bu seviyede iken bu zaman kadar ülkemizin doğusundaki dökülen kanlar Rusya'nın zerre umrunda değilken ne oldu bu kriz sürecinde demritaşla bu brunch keyfi mantığım oturmadı kusura bakmayın. Türk-kürt çalışması bu zamana kadar değersiz görülürken demirtaş kimdir Suriye konusunu da masaya yatırdık ifadeleri yer alıyor görüşme detaylarında. Biraz akıl biraz ihsan rica ediyorum hakkaten. Dünya devletlerinin çıkar oyunları şimdide ülkemize mi geldi. 25 senedir neredeydiniz. Orta doğunun kirli tuzaklarının sınırlarını genişletme politikasıdır bu başka bir şey değil. Hala daha ülkemizdeki belirli zihni sihirler varki dünya yansa ülkemize zeval gelmez diyorlar ya türkiye piyondan başka bir halt değildir bu kadar net. Hatta ve hatta bana kalırsa bu kadar çok ayrılıkçı görüşün olduğu ülkenin belinin bükülmesi o kadar çok kolaydır ki saniyesinde iç savaş olur ertesi günde ülke paylaşılır a dostlar hiç merak etmeyin. ama biz ne deriz biz türkiye'yiz, biz koskocaman türkiye'yiz, biz dünyanın en büyük ordusuna sahip 10. ülkeyiz. Adama inş canım ya diyerek bakarlar haberiniz yok. kirli oyunların patronajları var ya bu ülkeden korkuyorlar mı. Bırakın bu istanbul'un fethi kafasını. Gün gelir adama bir türk sözüyle karşılık verirler; ülkeni verirsen ekime vermezsen kasıma...
 • katılıyorum @luzinmayrilicin bu görüşme hiç hayrı alamet değil. kemal kılıçdaroğlu, devlet bahçeli ile konuşulacak konular bulunurdu bence. hadi iktidarla görüşmüyorsunuz da lavrovcuğum diğerlerine haksızlık etmeseydiniz keşke.
 • biraz eksiklikler olsa da bende aynı şekilde düşünüyorum. amerikadan sonra rusya da başladı ülke içişlerine karışma politikasına.
 • Çok tehlikeli bir durum. Ülkede darbe yapma girişimleri bunlar.
  Hükümetten memnun olan da var olmayan da var ama herkes için şöyle bir gerçek de var. Hükümeti Türk halkı değiştirir Rusya değil. Çünkü yerine gelecek adamı bu şekilde Rusya belirler Türk Halkı değil.
 • * hükümetin başkanlık söylemlerinden sonra terörün ayyuka çıkması
  * demirtaşın üniter yapıya olan söylemleri
  * nota gönderip uyarmak, uluslararası krizi barışçıl yollarla kurmak yerine direkt uçak düşürmek
  * rusya gibi bir ülkeyle diplomatik krize sebep olmak
  * bunların tesadüf olduğunu düşünüp hükümeti haklı bulmak alt mesajları okuyamayıp en güçlü ordu bizde demek ama dünyanın 3. en büyük ordusu ege ordu komutanlığının parçalandığını görememek
  gerçekten kör olduğumuz anlamına gelir. başkanlık sistemi zaten yarı başkanlık uygulanan ülkemizde, bir sorun gibi görülmese de büyük bir tehlikedir. üniter yapıyı bozmak için harika bir sistemdir.
  atatürk' ün üniter yapıyı her fırsatta korumayı amaçlaması bu büyük tehlikeyi gördüğündendir. şimdi şu anda o büyük öngörüleri tekrar incelemekte fayda var. tarih bize dersler verir ödevimizi yapıp yapmadığımız bugünlerde anlaşılır.
 • Abd ve Rusya'nın göründükleri gibi birbirlerine düşman olmadıklarını düşünüyorum.Politika gereği bir yerde çıkarınız varsa size ezeli rakip gibi gelen bir devletle ittifağa çok rahat gidebilirsiniz.Bunun en güzel örnekleri 2.dünya savaşında yaşandı.Komünist rejim ve Faşist rejim müttefik oldular , Churchill İngiltere'si ile Stalin'in Komünist Rusya'sı müttefik oldular.Bu konuda Churchill ''İngiltere'nin müttefiği yok çıkarları vardır.'' sözüyle herşeyi gayet net açıklamıştır.Abd ve Rusya yeni dünya düzenini birlikte oluşturma kararı almışlardır bence.Özellikle Orta Doğu'da Rusya'nın direk müdahalesi orda Abd'nin tek başına at koşturmasına izin vermedi.Abd'yi Rusya ile görüşmek zorunda bıraktı.Bu görüşmede yeni çizilecek sınırlar belirlendi , hangi ülkenin hangi ülkeye uydu devlet olacağı belirlendi.(İkinci Dünya Savaşında Yalta konferansında olduğu gibi.)Tabi burda Bölge'de güçlü bir Türkiye istenmeyeceği zaten belli bir konu.Türkiye faktörü nasıl ortadan kaldırılabilir ? diyerek çeşitli işler yaptılar ülkemizde.Bunda başarılı da oldular.Zamanında Kuzey Irak'ta Kürt devleti kurulmasını savaş nedeni sayan Türkiye şimdi Kuzey ırak'ta Peşmerge eğitimi veriyor.Ordumuz balyoz,ergenekon gibi alçakça planlarla yıpratıldı.Pkk nın zaten hangi amaçla kurulduğunu ve hangi devletlerin onu beslediği apaçık ortada.Şimdi de çıkılmış başkanlıktan konuşuluyor.Başkanlık bu ülkeye gelirse ülke sınırı aşmış olur.Üniter yapı bozulursa bida toparlamak mümkün değil bu zamanda.Burda Rusya ve Abd çeşitli piyonlar oluşturarak onları ülkede etkili kılmaya çalışıyorlar.Arkadaş ta onlardan birisi.Kürt milliyetçiliği yaparak kürt hareketi oluşturmak istiyor.Bu oyunda oyun kurucu malesef ABD VE RUSYA.Piyon olmamak için ordumuzu ve devletimizi güçlü tutmamız gerekiyor ama nerde o günler ?
 • şimdi türkiye rusya ve çinle ekonomik işbirliği sürecine girmişti. çin, g.kore rusya ve türkiyeden oluşacak olası bir doğu bloku dünya için oldukça ürkütücü bir birlik olurdu. peki rusya ve çin kim? BM güvenlik konseyi daimi üyeleri! rusya ve çin BM de en çok veto hakkını kullanıp diğer daimi üyelerin (abd, ingiltere ve fransa) kararlarını bozan ülkeler. amerika bu tehlikeli yaklaşımları nasıl bozabilirdi? çözüm gayet basit; türkiyeyi avrupa birliğine çekmek. ab ile vize muafiyetine ilişkin sürecin hemen rusya uçaklarının düştüğü haberinden sonra başlaması ne tuhaf değil mi ?
 • apaçık Türkiye Cumhuriyetine yapılmış hainliğin resmedilmiş halidir. gereğinin yapılması gerekir. doğudaki hendeklerde ellerinde kanas bulunduran tonlarca patlayıcı madde patlatan bir örgüte "ellerinde hafif silahlar var canıp" deyip tetörü hortlatan, öz yönetim bahanesiyle dış mihrakların ülkeyi parçalama eşiğine getirmesine yardımcı olan afedersiniz şeref yoksunu bir adamın rusyaya gitmesidir

Bu konuda 1 sayfada toplam 8 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.