• atatürkün liderliğini eleştirebilirsiniz, sevip sevmemek de sizin kişisel özgürlüğünüzdür. ama elbette bende eleştirilere yanıt verebilirim bu da benim özgürlüğüm. padişaha ihanet etti demiş yukarıda arkadaşın biri. hangi padişahtan bahsediyoruz, sevr anlaşmasını imzalayan padişah mı? halk çanakkale'yi geçilmez yaptıktan sonra şehitlerin kemiklerini sızlatırcasına o kan kokan topraklardan çok kısa süre sonra ingilizlerin rahatça geçmesine izin veren padişah mı?

  ayrıca eğitimsiz okuma yazma bilmeyen cahil toplumu baştan yaratıp devrim yaptığı için mi hatalı oluyor? kadınların bugün özgürce dolaşmasını sağladığı için, 3 kere 'boş ol' denilip kapıdan dışarı fırlatılmasına engel olduğu için mi hatalı ve kötü lider oluyor?

  sadece bu toplumu leş ortadoğu kültüründen biraz olsun uzaklaştırdığı için bile en büyük tebrikleri hak ediyor.

  elbette hataları da olmuştur. her insan evladının hatası olduğu gibi. ama kimse kalkıp böyle saçma yerlerden atatürkü vurmaya kalkmasın.

  başlığa gelirsek benim için en kötü olan ve ülkeyi yukarlardan alıp dibe vurduran bir kaç lider var;
  ismet inönü
  adnan menderes
  turgut özal
  süleyman demirel
  ve şimdiki malum şahıs. hatta bu öyle bi şahıs ki ifade özgürlüğümüzü bile elimizden aldı, öyle ki şu an ismini bile buraya açıkça yazamıyorum. gerisini siz düşünün. ne halde olduğumuzu siz düşünün.
  2 0
 • Kastettiğiniz benim galiba ;

  Leş ortadoğundan uzaklaştırdığı için en büyük tebriki hakediyor'' demişsiniz.''ingilizlerin rahatça geçmesine izin veren padişah mı _?'' demişsiniz. Efendim, o ingilizleri, sizin şu övdüğünüz kişi, kendisi soktu bu halka. Danslarını,şapkalarını,balolarını,harflerini,giyimlerini,konuşmalarını( kelimeleri) atatürk getirdi batıyı bu yurda. Sadece sizin tapmanızı sağladı. Aynı şeyleri söylemek istemiyorum ama ''Yunan iti yurtta iken başörtü takamayan nine,atanız gelince ne fark etti ?'' Batıyı getirdi. Halk çarşaf giyemedi, sarık takamadı, arapça yazamadı, Kur'an okuyamadı, bunları okuyunca, idam. Veya başka bir ceza.

  Ortadoğudan uzaklaştırdı dediniz. Siz bir müslüman devleti alıp, harflerini değiştirirseniz, beynini boşaltırsanız, giyimlerini değiştirirseniz, batı elbet buna saygı duyup girmeyecektir bu devlete. Onu başka yollar ile değiştirmeye devam edecektir. Suriye'de batı bugün bunu yapıyor. Sırf müslüman oldukları için parçalıyor. Ha sizin, benim dinime saygınız kalmadıysa, konuşulacak birşey kalmamıştır'' . ''senin dinin sana benim dinim bana'' @Panzerkampfwagen
  0 0
 • @OmarMukhtar yaptığın seviyeli ve doğru eleştiri için tebrik ederim. Sana katılıyorum . maalesef tek parti iktidarı döneminde köklerimizden ve bizi biz yapan şeylerden koparıldık şu anda kimliksiz ,niteliksiz ve birbirine tahammülsüz bir milletiz .ne güzel yazmış cemil meriç "Ağaç köküyle yaşar, insan da öyle…Bizse maziden koptuk, istikbale bağlanamadık. Türkiye bütün kütüphaneleri yakılan, bütün mazisi imha edilen, 600 yılı cerrahi bir ameliyatla içtimaî uzviyetinden koparılıp atılan bedbaht bir ülke. Oysa milletin ana vasfı devamlılık... Türk milleti... Hangi millet? Bu millet 10 senede bir değişen hafızasız nesiller amalgamı..." herşeyi özetliyor...
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.