Vahitcan
Müslüman bir Türk evladı.
En Beğenilen Yazar Sırası
:
1448
Toplam Başlık Sayısı
:
0
Toplam Puanı
:
0
Toplam Giri Sayısı
:
0
Bu Ayki Puanı
:
0
En Aktif Yazar Sırası
:
1448
 • Şeriat mı laiklik mi

  1)sizin gibi cahil cühela grubun varlığı,islamın kusursuz düzeniyle,adeletiyle cennetten arsa satan kokuşmuş ve bozulmuş hristyan diniyle kıyaslamayı söz konusu yapiyor. Ne islam şeriatını bilir ne hristyalığı sonra kalkar laiklik iyidit efendim dersiniz. Aklını kullanan hristiyanlar akıl dışı dinlerini redderken bizim de senin gibi düsünüp hareket eden cahillerimiz yüzünden akla mantiga ve bilime aykiri olmayan Allahın kurallarini reddettiler.
  2) islami ve islam seriatini bilseydin,ne irani ne suudi arabistani bana örnek gösterirdin. Sana tavsiyem biraz cemil meric oku necip fazil oku ki mağarada kalma.
  3) senin etrafindaki cahil insanlar yukarda bahsettigin gibi olabilir sana bir diger tavsiyem o bagnaz insanlara degil islamın özüne bak müslümana bakarak islam elestirilmez. Beşer şaşar(beşer deri demektir) ama sistem degişmez. :*
  0 0
 • 4 Büyük Dinin Olumsuz Yönleri Nelerdir?

  Dinler tarihine(ilahi-tek tanrı inancına bağlı) baktığımız zaman karşımıza kümülatif bir yapı çıkar. Her yeni dönem bir öncekinin kazanımı üzerine kurulu olup, bir öncekinin eksiğini gidermek ve açığını kapatmak adına ortaya ilkeler ortaya koyar. Hz. Musa'nın tebliğinden ortaya çıkmış olan musevilk kuralcı şekilci ve katı bir öğreti iken(kısasa kısas bu devri anlatan betimleyen bir terimdir.) Hz. İsa'nın tebliği bu katılığın yanında merhamet ve tamamen bağışlamacı bir tavır öngörür,katı kuralların yanında olması gereken merhamet.(tokat yediğinde diğer yanağını dönbu dönemin anahtar cümlesidir). Hz. Peygamber efendimizde ise ortaya bu iki öğretinin üstüne kurallar ve merhametin yanında BİLİNÇ ortaya çıkmaktadır. Ve bu zamana kadar gelen olumlu öğretilerin devamı olumsuz,zamanla bozulmuş öğretilerin tek edilmesi göze çarpar.(sana tokat atıldığında, ne kısasa kısas ne diğer yanağını uzat öğretisi vardır. İkisininde yararlı ve zararlı sonuçları olacağını akıl ve mantıkla kabul edip en az zararlı olan, üst bilinçle onu affettir.) Tabi bu yapılan açıklamada ilk tebliğin geldiği ve bu dinlerin bozulmamış hali üzerine bir değerlendirmedir. hepsinin doğruluğu kabul edilip olumsuz görülmeyip tam aksine zamanın gerekliliğine göre olan ve kalıcı olan hepsinden ortak olan noktalar göz önünde bulundurulmuştur. Tahribe uğramış bugünkü halleri değerlendirme ölçüsü değildir.
  0 0
 • Şeriat mı laiklik mi

  Şeriat,kainatın sahibi,yaratıcısı Allahın ve onun Resulunün koydugu kurallara göre yönetim biçimi iken,laiklik bozulmus hristiyan dininin kurallarinı reddeden protestanlar tarafından ortaya atılmış yönetim bicimidir.
  5 1
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.