Resim Kaynağı: http://www.rotahaber.com/images/album/5593_8748_21012013_10.jpg
 • Yazıyla ilgili bazı tespitlerim var, aşağıda belirteceğim ama önce kaynak konusuna değineyim. Kaynakları link olarak verirsek siteyi yasal sorumluluk altına sokmamış oluruz. @bosveryaaa arkadaşımız kaynağı belirtmiş zaten, ben bir de linkini vereyim. Çünkü makale alıntı kurallarına göre önce yazar,"makalenin adı (linkli), ve sitenin adı şeklinde belirtmemiz lazım. Ben kısaca linki belirteyim (bosveryaaa arkadaşımızın belirttiği kaynaktan aldım) http://selamordaki.blogspot.com.tr/2011/08/illuminati-hitler-marilyn-monroe.html

  Öte yandan yazı oldukça bilinçlendirici, herkes içinbir algı oluşmasını sağlayabilir fakat bence eksik. Bu konuda bosveryaa arkadaşımız zaten direk alıntı yaptığım için düzeltme yapmadım bir de buradan bak dedim demiş. Kendisini takip ettiğim üzere zannederim o da benim aşağıda tespit ettiğim eksikliklere katılacaktır fakat yazarın yazısına duyduğu saygıdan dolayı düzeltmemiştir. Kendisi adına konuşuyorum ama kusuruma bakmasın, düzenli olarak takip ettiğim oldukça kaliteli bir yazardır kendisi.

  Tespitlerim:
  Hitler'i yahudi soykırımı yapmak için başa getirdiler diyen bir insan ya hitler'i hiç okumamıştır ya da Yahudi soykırım sürecine haiz değildir. Yahudilerin çoğunluğu zaten Almanya ve Polonya'daydı eğer Hitler'in amacı sadece Yahudileri İsrail'e kaçırmak olsaydı Polonya işgalinden sonra süreci bitirirdi. Ne Fransa'ya Ne İngiltere'ye ne de Allah'ın danimarkasına Norveç'ine girerdi. Bu yorumu yapanlara artık çok sinirleniyorum. 16 yaşındaki çocukların bile ağzına düştü "Hitler Yahudi'leri İsrail'e kaçırmak için görevlendirildi" Yahudiler parayı seven insanlar zaten her aileye gidip "İsrail'e gidin şu kadar teşvik veriyorum" demek yeterli olabilirdi. Hitler'e bu kadar para yatırmaya gerek yoktu. Olay çok daha derin bu kadar sığlaştırmayın II. Dünya savaşını. Öte yandan Rusya'da 5 milyon yahudi vardı (ki bu Rusya toprakları için çok düşük bir miktar) buna rağmen Hitler Sovyetleri onlarca kez Mihver devletlerine davet edip savaşmak istemedi.
  Hitler'İn ki iktidar sarhoşluğudur. Ve adam yahudi soykırımı değil saf Alman olmayan herkesin soykırımını yapmıştır. Diğerleri de İsrail'e kaçsaymış o zaman. Ki İsrail'e kaçan kadar Japonya'ya, ABD'ye hatta Türkiye'ye kaçan Yahudiler de vardır. Düşündülüğü gibi hepsi İsrail'e gitmemiştir. Zaten bunda amaç da yoktur bu ailelerin odağı paradır. Din olsa kendisi de İsrail'de yaşardı.
  Öte yandan İsrail, I. Dünya savaşından sonra değil aslen Arap yarımadasındaki 6 yıl savaşlarından sonra oluşmuştur, 4 kat artırmıştır topraklarını.
  Yazıdaki Abraham Lincoln neden öldürüldü hala bilmiyorum sorusunun cevabını vereyim?
  Abraham Lincoln güneydeki tarım sektörünü bitirdi. Bıçak gibi kesti. Köleliğin kaldırılması Güneydeki tarım işçilerin tamamının kuzeydeki fabrikalara kaçması demekti. Bu nedenle de öldürülmesi için çok geçerli sebepleri vardı güneylilerin.
  Bunun dışında Rotshcild'lerin İngiltere ve Fransa savaş hikayesi o kadar basit değildir, Rotschild Fransa'yı maddi olarak desteklemiştir. (İngiltere'yi destekliyorum dese de iki taraftan da çıkarı vardır) savaşı kazanmak üzereyken 1 gün öncesinde medya gücünü kullanarak İngiltere savaşı kazandı diye yalan bir haber çıkarmış ve hisse değerlerini tavan yaptırmış o gün de tüm hisselerini en yüksek fiyattan satmıştır. Ertesi gün de İngiltere'nin savaşı kaybettiği öğrenilince o hisseler resmen alanların elinde patlamıştır.
  Sonra en dip fiyatından Rotschild'ler hisseleri tekrardan toplamışlardır. Bu sırada İngiltere'den sterlini, Fransa'dan da verdikleri borcu faizli olarak almışlardır. Yani bu politika dünya'da bir finansörün en fazla nasıl kar edebileceğini gösteren bir politikadır.
  Öte yandan şunu da belirtmek lazım; Çin tüccarları Çin ekonomisinin berbat olmasından yakınıp İngiltere'ye gelmiş ve bu durumu savaş ekonomisi çözer, Çin'e savaş açın demiştir. İngiltere de bunu ben karşılayamam Rotshcild'ler ile görüş diyince Çinli tüccarlar Rotshcild'lere gitmiş ve savaşı başlatmışlardır. Bunun karşılığında da İngiltere Çin'e girmiş ve Hong Kong'u Rotshchild'lere vermişlerdir. HSBC bankası da buradan gelmektedir. Hong Kong Shanghai Banking Company, yani İngiliz sandığımız HSBC aslında Yahudidir ve bir Hong Kong bankasının nasıl İngilizlerin olduğu da böyle açıklanmaktadır.

  Marilyn Monroe kısmına gelince (bkz:marilyn monroe) başlığında bosveryaa yazarımız çok güzel anlatmış durumu, bu yazıdakinden daha iyi anlatmış.

  Her okuduğumuzdan birşeyler çıkarabiliriz ama Japonların bir atasözü vardır onu da unutmamak lazım "her okuduğuna inanacaksan, okuma" bunlara yazarların makaleleri ve kitapları da dahil...
 • kesinliği ya da doğruluğu hakkında hakimiyetim olmayan birçok konu içeriyor ancak şüphelenilmesi gereken noktalar çok güzel belirtilmiş.(selamordaki nin yazısı için söylüyorum bunu) acaba bu gibi bir araştırma inceleme 1900 öncesi için de yapılmış mıdır bir bilgisi olan varsa yazsın lütfen.

  Kısa bir örnek vermek istiyorum bu olayı osmanlının sanayileşme yolunda yaptığı reformları rus çarlarının yaptıkları ile karşılaştırırken fark ettim.

  şimdi yıl 900-1000 falan durun hemen bırakmayın okumayı.bizans imparatoru II. basileios toprakları içinde çıkan bir isyanı bastırmak için bu rus çarlarından olan birinci vladimir'den yardım istemiş.kaynaklarda Vladimir the Great diye de geçer.birinci vladimirden yardım istemesinin sebebi de rusların o zaman barbar,güçlü,soğuk havaya alışık tosun gibi askerlere sahip olması.vladimir i olur verelim desteği bastıralım isyanları ancaak kız kardeşin olan anna(Porphyrogenneta)yı bana vereceksin evleneceğim diyor.tabi anna bizans kızı eli sıcak sudan soğuk suya değmemiş genç güzel.vladimir i'de bildiğin kıro.kıro ama askeri var adamın.sonuç olarak vladimir i annayı nikahına alır ve asıl dikkat çekmek istediğim olay başlar.rusya daha doğrusu kiev ve çevresinde hristiyanlık artar böyle bi bizans sempatisi başlar çünkü vladimir i tüm tek tanrılı dinleri inceletmiş ve halkına en uygun dini ortodoks hristiyanlığı olduğuna karar vermiş.e tabi bu olay rus-bizans ilişkilerini kenetleyici bir rol oynamış falan.

  bu arada sanayileşme hakkında rus reformlarını incelemek isteyen arkadaşlarım bizim deli petro dediğimiz i. petro dönemini inceleyebilir
 • Yahudi aileler birden fazladır.Rothschild bunlardan sadece bir tanesi. Ruhi çenet videolarından daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Hitler' in Henry Ford (Ford otomotiv kurucusu olan ünlü Ford ) ile olan münasebetlerini de araştırabilirsiniz hatta yabancı bir yazar bu bağı 1970 yıllarında yazdığı bir kitapla açığa vuruyor kitabın ismini hatırlamıyorum şu anda .. Yahudi düşmanlığı Ford ' un kredi için genellikle yahudi olan kreditörlerle karını paylaşması anlamına geliyordu..Ve koyu bir hristiyan olan Ford ile Hitler' in ortak davası haline geliyor..Ford' un Almanyadaki Opel'e sahip olması ve 2. Dünya Savaşında bu fabrikaların ürettiği araçlar ile savaşa giren bir Almanya..Bence yahudileri sevmiyorlardı ve Avrupadan göndermek için bu plan devreye konuldu hem Sionizmin hem de Hitler'in işine gelen bir proje...Bu arada değinmeden geçemiyeceğim 2. Abdulhamid zamanında toprak vermeyi reddetti fakat yahudilerin kutsal topraklara göç dalgası 2. Abdulhamid Han zamanında başlamıştır..Bu göç dalgalarına Alijah adı veriliyor ve ilk göç dalgası First Aliyah 2.Abdulhamind han zamanında başlıyor..1882 den 1903' e kadar yaklaşık 30.000 kişinin göçtüğü belirtiliyor..İnternetten first aliyah olarak girdiğinizde görebilirsiniz...

Bu konuda 1 sayfada toplam 4 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.