Resim Kaynağı: https://en.wikipedia.org/wiki/File:Zeitgeist-themovie.jpg
 • (ResimUrl:http://www.zeitgeistthefilm.com/) Arkadaşlar bu film tadında belgesel mi diyim belgesel tadında film mi diyim ilk bölümü 2007 yılında ortaya çıkmış ve 3 kısımdan oluşuyor. ben ilk iki bölümünü izleyeli baya oldu ,başlamadan şunu diyebilirim ki aklınızda ''dünyayı kim/kimler nasıl ne şekilde yönetiyor? bu işler nasıl? nedir bu dünya düzeni? '' gibi sorulara birçok açıdan (kendi bakış açısıyla)cevap veriyor.

  ilk bölümde ana hatlarıyla dinler ve din tarihi hakkında, 11 eylül saldırıları ve nasıl düzmece oldukları, amerikan bankacılık ve para rezervleme sistemini ya da paradan nasıl para oluşturulduğundan bahsediyor. ve ana hatlarıyla insanlığın nasıl kontrol altına alınmak istediğine ve dünyayı yönetmeye çalışanlara(rockerfeller e de giydirmişler arada) dair teorilerden de bahsediyorlar. izlemek isteyenler için link atıyorum ilk bölüm yaklaşık 2 saat ve altyazılı ama arayan türkçe dublajını da bulabilir sanırım.  2.bölüm zeitgeist addendum ise ekonomik tetikçilik nedir, özellikle gelişmiş ülkelerin kendi etkileri altına almak istedikleri diğer ülkeleri ne şekilde manipüle ettiklerini ve manipüle edemezlerse ne yollara gittiklerini detaylı bir biçimde açıklıyor
  bunun yanı sıra politikaya ,sosyoekonomik paradigmalara ve Venü projesine değinmekte. buna karşılık neler yapılabilir veya ne şekilde tepki verilebilir ? türü sorulara da kendilerince oluşturulan bir akımla cevap vermişler. çeşitli sosyal analizler de yoğun ölçüde mevcut. bu bölümde de arada dinler hakkında olumsuz söylemler var.
  yine izlemek isteyen arkadaşlar için buraya alt yazılı linkini atıyorum.
  vee gelelim 3. bölümeee (ki bunu ben de izleyemedim ancak ilk ikiyi yeniden izleyip sonra bunu üstüne eklemeyi düşünüyorum; tavsiyem de sırayı bozmamanızdır.)
  zeitgeist: moving forward (ilerleyiş diye çevirdim ben linkte yol almak demiş arkadaşlar.)

  anlatılana göre bu bölüm ise 4 kısımda işlenmekte. ana başlıklar ise şöyle: ilk bölümde insan doğası, ikinci bölümde sosyal patoloji, üçüncü bölümde Yeryüzü projesi/dünya projesi hakkında konuşulmuş ve dördüncü bölüme yükseliş adını vermişler
  yine izlemek isteyen arkadaşlara alt yazılı linkini veriyorum aşağıda.
  sonuç olarak ilk iki bölümden yola çıkarak kesinlikle ve kesinlikle sonuna kadar izlemenizi(sabırla!! çünkü beyin yorabiliyor/patlatabiliyor bazen, bazense içinde karşı çıkıcağınız görüşler bulunabilir) tavsiye ediyorum her ne olursa olsun. Derin sosyla analizler de içermekteir.
  saygılarımla
 • Oldukça güzel bir belgeseldir. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Vizyon açıcıdır.
 • yahu ne yapıp ettiysem ha şu başlığa ne resim ekleyebildim ne değiştirebildim. şansım olsa başlığı da değiştirirdim aslında da neyse :/
 • 1. bölümdeki dinler hakkındaki yaptığı buram buram ateizm ve kokan ve pagan reklamı yaptıkları gördükten sonra kapattım. adamların da dediği gibi 1 yalanı 100 doğruyla örtmeye çalışıyorlar. nasıl bir ufuk açılması yaşadınız bilmiyorum fakat para konulu diğer bölüme sözüm yok çünkü izlemedim. izler onu da eleştiririm az sabır.
 • yaklaşık 20 dakika izleyip kapatmıştım niye bu kadar ünlü oldu anlamadım
 • @agacadalanvar ve @gimli arkadaşlar sonuna kadar izleseydiniz belki öyle düşünmezdiniz? farklı açılardan bakmaya çalışın ,fikrinizi değiştirin demiyorum ama çeşitli görüşlerden de haberdar olup onların ne tabanlı olduğunu görmek de bişeyler katıcaktır heralde. ben ana hatları ile içerikleri oraya yazmışım tamamını yazamam işte ama ben yine de yeniden tavsiye ediyorum... :)

  ekleme: daha en başından bırakmışsınız izlemeyi, kaldı ki bu adamlar da ellerinde güvendikleri bir tez var ki bunu koymuşlar ortaya. reklam değil kendilerince araştırdıklarına dayalı görüş belirtmişler.

Bu konuda 1 sayfada toplam 6 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.