• Hatları gittikçe daha da belirginleşen ama yine de kimsenin "Birader sen de fazla oldun artık" diyemediği bir politikadır. Genel anlamda böl ve yönet esasına dayanır.

  Amerika, aynı Afrika'da olduğu gibi bölgede güçlü bir devlet istemez ki bölge kaynaklarını daha kolay sömürebilsin. Bu nedenle de İran, Suudi Arabistan, Rusya normal şartlarda Amerika'nın işine hiç gelmeyen ama dönem dönem müttefik olmak zorunda kaldığı devletlerdir.

  Bölgede Amerika'nın temsilcisi olarak İsrail bulunmaktadır. Tersi de düşünülebilir, AMerika'yı yöneten Yahudiler, yönettikleri ekonomik merkezi Amerika'da bırakmışlardır kendileri ise Ortadoğu'da yani kutsal saydıkları topraklardadır.

  Bu konuda Suriye oldukça önemli bir kilometre taşıdır. Suriye'nin bölünmesi bizim için kabus günlerinin başlaması demek olur. Başına kim gelirse gelsin, ister Esad ister mesad her şekilde sınırları iç savaş öncesiyle aynı bir devlet olarak kalması gerekir. İzleyip göreceğiz gelişmeleri.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.