• Aslında deep web Internet dünyasının tamamıdır.Yani bizim kullandığımız bildiğimiz Google'da arayıp ulaşabileceğimiz her şeyi de kapsar.Deep web buzdağına benzetiliyor ve ulaşabildiğimiz kısım buzdağının görünen kısmı olarak geçiyor.Deep webin ayrıca katmanları vardır.İlk katman yani görünen kısmı biliyoruz.Daha sonrasında yukarıda bahsedilen sıradan uyuşturucu,taciz pornolar,silah ticareti vs. geliyor.Biraz ilerleyince üst düzey hackerlar ve hacker grupları geliyor.Hackerlar orada birbirlerini tanıtabileceği ve iletişim kurabileceği özel algoritmalar,sistemler tasarlıyorlar.En alt katmanda ise cia,mossad,mi6 ve dünyadaki diğer istihbarat birimlerinini,hükümetlerin,şirketlerin özel bilgileri ve illegal belgelerinin bulunduğu söyleniyor.Hatta ünlü Wikileaks sızıntısı da buradan olmuştur. Tabiki bu katmanlarda ilerleyebilmek için bir hacker olmak veya ekibinde(hükümet veya kartel için çalış fark etmez) bir hackera sahip olmak zorundasın.
  2. katmana yani görünen internetten sonraki katmana herkes ulaşabilir.Bunun için Tor Browser indirmeniz gerekir.Tabi bunu kullanmadan önce internette belirtilen güvenlik önlemlerini dikate alın ki böbrek.avi olmasın.(yine gerek kötü niyetli insanlar gerek polis)Bir şey satın almayı geçtim bir şey dahi indirseniz tehlikedesiniz.Tabi virüsler,rootkitlerden vs. bahsetmiyorum oradaki içerikten bilgisayarınızı koruyacak bir yazılım ne yazık ki yok.Bunun için linux dağıtımı kullanabilirsiniz (güvenlik isteyenler için). Yok ben sadece merak ettim göz atıyım diyenler pek de tehlike söz konusu olmaz bu durumda , ama baktığınız içeriklere dikkat edin kendinizi kaptırmayın,psikolojiniz çok fena etkilenebilir. Unutmayın oradaki her şey gerçek,aklınıza dahi gelmeyecek pis şeyler görebilirsiniz, herhangi bir sınır yok,gerçek dünyanın bütün kötülüğünün sanal hali.
  Bu yazıyı yazma amacım hiçbir şekilde sizi deep webe özendirmek değildir tam aksine uyarı ve bilgilendirme amaçlı.Herhangi bir mesuliyet kabul etmiyorum.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.