salary
En Beğenilen Yazar Sırası
:
47
Toplam Başlık Sayısı
:
0
Toplam Puanı
:
12
Toplam Giri Sayısı
:
16
Bu Ayki Puanı
:
0
En Aktif Yazar Sırası
:
47
 • Tarihin en büyük yalanı

  ayrıca mythbusters programının da bununla ilgili bir bölümü var herkese tavsiye ederim izleyin.Hatırladığım kadarıyla bölümün adı "Moon Hoax" dı ingilizcesi olanlar için.Diğerleri de Türkçe dublaj veya altyazılı biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.
  0 0
 • TÜRKlerle İlgili Sözler

  Türkler öyle bir millettir ki, eğer saldırırsak tamamını yok etmemiz gerekir. Yoksa bir tane bile hayatta bırakırsak, yeni bir devlet kurar ve intikamını alır.
  Adolf Hitler
  0 0
 • Sizce gelecğim enerji kaynağı nedir?

  füzyon tabiki.Henüz kontrol altına alınamadı ama alındığında atom bombasının 1000 katı fazla enerji açığa çıkacağı gibi güneşte gerçekleşen reaksiyonlar da bu füzyon reaksiyonlarıdır.Neredeyse sınırsız enerjiyi sağlayabileceğiz çünkü bunun için uranyumun aksine bolca bulunan hidrojen ve helyum kullanılır.Şu an birkaç ülkede füzyonu kontrol altına almak için deneyler yapılmaktadır.
  0 0
 • Sizce gelecğim enerji kaynağı nedir?

  black mirror 1.sezon 2.bölüm izlemenizi tavsiye ederim tam da dediğiniz gibi distopik bir gelecek anlatılıyor.
  0 0
 • İdam Cezası Gelmeli Mi?

  İdam cezasının bazı suçlara gelmesi gerçekten güzel olurdu ama ülkemizde ne bunu denetleyecek altyapı kurulur ne de denetleyeni denetleyecek...
  0 0
 • tarihiolaylar muhabbet

  Dostum özgürlüğünü sana kimse veremez kendin almak zorundasın. Ne yazık ki o sınav mağdurlarından biri de benim. Sınava çalıştım ve en çok istediğim üniversiteyi kazandım evet mutluyum ama lise zamanlarımı daha değerli kılabilirdim. Mesela sosyal aktivitelerle,gezilerle,yeni şeyler öğrenme ve keşfetmeyle.Bunlardan kastım dershane çıkışı pes atmak,avm gezmek,her hafta kafelere,barlara gitmek veya yılda 2 defa gidilen şehir gezmeleri değil. Bambaşka aktiviteler,her hafta farklı bir şey yapmaktan bahsediyorum(müzeler,dans,uzakdoğu sanatları,müzik şart,bilim kurgu toplulukları ve toplantıları,dağcılık,atıcılık,okçuluk...artık neye ilgi duyarsanız ).Hele üniversiteye geçip de bunları yapamazsanız bitkisel hayatta yaşamaktan farkınız yoktur.Maceraya atılmak da güzel bir şey.Mesela ben bir yaz tatilinde 1 ay boyunca otostopla ve küçük yerlerde çalışarak birçok şehir gezdim.Mükemmel bir deneyimdi.O yüzden tavsiyem sadece derslere çalışarak sığır gibi bir hayat yaşamayın.Ne olursa olsun ister odtü kazanın ister yurt dışına gidin yine de kendinize daha fazla vakit ayırın.Hatta bazen yalnız kalın,teknolojiden ve sosyal medyadan soyutlayın kendinizi,düşünün,hayatı sorgulayın,sistemi eleştirin,empati kurup insanları anlamaya çalışın.
  0 0
 • Deep Web (gizemli site)

  Aslında deep web Internet dünyasının tamamıdır.Yani bizim kullandığımız bildiğimiz Google'da arayıp ulaşabileceğimiz her şeyi de kapsar.Deep web buzdağına benzetiliyor ve ulaşabildiğimiz kısım buzdağının görünen kısmı olarak geçiyor.Deep webin ayrıca katmanları vardır.İlk katman yani görünen kısmı biliyoruz.Daha sonrasında yukarıda bahsedilen sıradan uyuşturucu,taciz pornolar,silah ticareti vs. geliyor.Biraz ilerleyince üst düzey hackerlar ve hacker grupları geliyor.Hackerlar orada birbirlerini tanıtabileceği ve iletişim kurabileceği özel algoritmalar,sistemler tasarlıyorlar.En alt katmanda ise cia,mossad,mi6 ve dünyadaki diğer istihbarat birimlerinini,hükümetlerin,şirketlerin özel bilgileri ve illegal belgelerinin bulunduğu söyleniyor.Hatta ünlü Wikileaks sızıntısı da buradan olmuştur. Tabiki bu katmanlarda ilerleyebilmek için bir hacker olmak veya ekibinde(hükümet veya kartel için çalış fark etmez) bir hackera sahip olmak zorundasın.
  2. katmana yani görünen internetten sonraki katmana herkes ulaşabilir.Bunun için Tor Browser indirmeniz gerekir.Tabi bunu kullanmadan önce internette belirtilen güvenlik önlemlerini dikate alın ki böbrek.avi olmasın.(yine gerek kötü niyetli insanlar gerek polis)Bir şey satın almayı geçtim bir şey dahi indirseniz tehlikedesiniz.Tabi virüsler,rootkitlerden vs. bahsetmiyorum oradaki içerikten bilgisayarınızı koruyacak bir yazılım ne yazık ki yok.Bunun için linux dağıtımı kullanabilirsiniz (güvenlik isteyenler için). Yok ben sadece merak ettim göz atıyım diyenler pek de tehlike söz konusu olmaz bu durumda , ama baktığınız içeriklere dikkat edin kendinizi kaptırmayın,psikolojiniz çok fena etkilenebilir. Unutmayın oradaki her şey gerçek,aklınıza dahi gelmeyecek pis şeyler görebilirsiniz, herhangi bir sınır yok,gerçek dünyanın bütün kötülüğünün sanal hali.
  Bu yazıyı yazma amacım hiçbir şekilde sizi deep webe özendirmek değildir tam aksine uyarı ve bilgilendirme amaçlı.Herhangi bir mesuliyet kabul etmiyorum.
  0 0
 • Almanya 2. Dünya savaşını kazansaydı ne olurdu

  Benim merak ettiğim Türkiye ne olurdu acaba? Sonuçta şu sözleri Hitlerin söylemiş olduğunu kaynaklarda görüyoruz: "Mustafa Kemal,bir millet bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi kendini kurtarabilecek vasıtaları yaratabilecegini ispat eden adamdır.O'nun ilk ogrencisi Mussolini,ikinci ogrenciside benimdir." Ayrıca "Dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiye'dir." Aslında bir bakıma Hitler Atatürk'e ve onun Anadolu'da başlattığı devrime hayranlık duyuyordu.Belki de bu devrimin ne kadar güçlü olduğunu gördüğü için Türkiye'yle papaz olmaktan çekiniyor da olabilir.
  Sebebi ne olursa olsun böyle bir dünyada Almanya'nın Türkiye ile bırakın bir sorunu olmasını bence sağlam bir müttefiki bile olabilirdi.Belki ülkemizde toplama kampları kurma ile ilgili bir anlaşmada sorunlar yaşanabilirdi ki böyle bir olay yaşanmıştır.(dünyasavaşlarıgazisi hocamın yazdıklarından yola çıktım)
  Hitler ve tabiki Almanlar pragmatist ve çalışkan bir millet olduğu için bu dünyaya da yansırdı.İnsanları özellikle televizyon ve internetin yanlış kullanımı gibi uyuşturan şeyler yerine herkes zorla da olsa çalışırdı,medeniyetin ilerlemesi hızlı olabilirdi.Belki faşist bir yönetim yanlış ama(ki en karşı olduğum şey) gücün tek elde toplandığı bir dünyada istikrar da sağlanırdı,savaşlar azalırdı.İsyan ve protestoları önlemek amacıyla medyaya baskı yapılırdı.Yer altı partizan örgütlerine karşı ss altında sağlam bir istihbarat örgütü kurulurdu ve bu örgütlerin buna karşı şansları olduğunu sanmıyorum.Hitlerin ikna yeteneğiyle halkı yanına çekmesi ve propaganda yapmasıyla halk da bir nevi istihbaratın bir parçası olurdu.(1984 romanında okullarda çocuklara aileleri dahi hainse hemen ihbar etmeleri empoze ediliyordu bir nevi beyin yıkama)Aslında 1984 romanındaki birçok distopik figür gerçek olabilirdi.Okumanızı tavsiye ederim zaten okursanız ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.Aslında olay tamamen halkın kontrolde tutmak,istikrarı sağlamak ve dünyada devlete tehdit oluşturan potansiyel gücü yok etmek.
  0 0
 • Almanya 2. Dünya savaşını kazansaydı ne olurdu

  kesinlikle tam da hitlerin amacını yansıtıyor.Bir zamanların güneşin batmayan ülkesi Great Britain şu anda Great Naziland olabilirdi vay canına.Düşünsenize bu topraklar üzerindeki her yerde toplama kampları var ve Yahudilerden tutun da yararsız olarak düşünülen insanların hepsi(çingene,komünist,sakatlar vs.) buralarda imha ediliyor.Asyadaki fazla nüfustan dolayı Hitler'in aklına pragmatist bakış açısıyla kıtlık yaşanmaması için büyük katliamlar gerçekleştirilebilirdi.
  0 0
 • Almanya 2. Dünya savaşını kazansaydı ne olurdu

  dizisi de var ama bence abartılar ve eksikler de var şimdilik dizide.Kitabını henüz okumadım bilmiyorum ama okuyacağım.
  0 0
 • tarihi olaylar sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkı

  Ankara'da yaşayanları fena çarpar benden söylemesi :)

  0 0
 • Tarihte yok artık diyeceğimiz olaylar

  Ooo bilmem mi hocam.Turisas'ın hakkında bi şarkısı da var çok güzel dinleyin,sözlerini anlayın,şarkı belli bi doğrulukla hikayeyi anlatıyor.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.