• değerli bilim insanı aziz sancar elbette örnek alınmalı ama bahsettiğiniz gibi gençler üretmeli, ondan sonra siyaset yapsınlar demek bence doğru değil. 90 'larda ben ilk ve ortaöğretim yıllarım boyunca bir peri masalı dinledim çünkü bize tarih dersleri içerisinde hiç bir siyaset, politika, ekonomi vs. olmadan anlatıldı. içi boş yemiş gibi kabuklar vardı sadece. ailelerimiz için yakın tarihimizi anmak bile suçtu; çekilen acılar, kaybedilen gençler daha henüz çok yeni birer yaraydı. tarih de bir bilim dalıdır antropoloji, sosyoloji, hukuk, siyaset ve ekonomiyle yakın ilişkilidir. siz yetişen yeni nesile bilimi her şeyden sıyırıp verirseniz ve bilim insanı olmanın temeli olan merakı, araştırmayı, sorgulamayı yasak ederseniz; geriye bilgi sahibi olmadan her şeye inanan ya da reddeden 50 yaşında bile olsa hala ergenlik sancıları çeken bir nesil bırakırsınız.. araştırın, eleştirel bakışa sahip çıkın; tezleri, antitezleri düşünün tartışın. tabi ki bunu yaparken insanın insan olduğunu unutmayın oyuna gelmeyin=)
  0 0
 • Yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil ama ben siyaset derken o anlamda söylemedim. tabi ki de tüm yönleriyle öğrenilmeli hayat ; yalnız ben klavye başında siyaset yapanlara anlamsız bilmeden sosyal medyada her gördüğüne inanan siyasetçileri kastettim...
  0 0
 • dediğim gibi düşüncelerinize katılıyorum ve şuna eminim ki iyi niyetle yorumladığınız o haberi iletenler kesinlikle sizin dediğinizden bahsetmiyor =) diyorlar ki bak sen de oturup çalışırsan böyle bir bilim insanı olursun, ama isyan edersen yazık olur gençliğine.. devlet, kendi sorumluluğunda olan eğitim imkanlarını herkese eşit koşullarla sunmak yerine sana ümitlerden, çalışırsan başarırsınlardan bahsediyor ve imkanları sorgulamanı engelliyor. baskılanan, mucizelere inandırılan ve sorgulamayan zihniyetten doğan toplumu artık istediğin gibi yönetirsin sonuçta..
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.