• Tarihin Arka Odasından sonra Sağım Solum Tarih programının da reyting düşüklüğü sebebiyle yayından kaldırılması aklıma bazı soru işaretlerini getirdi.
  Bu ülkede tarihe bu kadar meraklı bir kitle varken acaba bu programlar neden kapatılıyor? Bazı konuların bazı kişilerin hoşuna gitmemesi reytingden daha gerçekçi bir sebep gibi geliyor bana.
  Tarihin konuşulduğu, Atatürk devrimlerinin anlatıldığı programlar kapatılıp yerine cübbelilerin programları geliyor. Bu da onlardan bir tanesi.

  Adı da hanımlara inciler.
  Televizyonun şeytan icadı olduğunu söyleyenler, kadınların gözlerinin açıldığını belirtenler şimdi Hanımlara inciler diye bir program yapıyor.
  Cem Karaca'nın dediği gibi bu ülkede bir şeyler değişti ama yanlış yönde...
 • Evet kendileri de inci gibi baksanıza.
  Çatır çatır programın kapatıldığı günümüzde Adnan Hoca'nın programının ellenmesi de akılları kurcalayan bir konuydu. Ağır bir sübliminal yiyoruz. Sonumuz hayır olsunç
 • Tarih siyasi ideolojinin arka kapısı olarak kullanıldığından beri televizyonlardaki tarih programlarının saatleri de çoğu zaman uygun değil ve izleyiciler genellikle değişmiyor , popüler tarihe kayış da bu yönde düşünülmeli bence..
 • sebebinde dış gucler felan aramayin bence sebep gayet basit televizyon kadinlarin elinde bilhassa ev hanimlari ve ergen kizlarin elinde ergenler icin butun dizilerimiz aşk ev hanimlarida elma orucu bozmaz tarzi şeyler seviyolar.Şu sozlukte bi tane hatun var mi bilmiyorum ve sanmiyorum.
 • Bu ülkede tarihi herkes sever ama açık oturum izleme alışkanlığı yok. Açık oturumlar siyaset meydanlarıyla, A takımlarıyla bitti.
  O dönemler konuklar Cem Karaca, Barış Manço gibi isimlerdi. Özgürce eleştiri yapabiliyorlardı. Halk daha bilinçliydi çünkü halkı yönlendirebilen sanatçılar vardı ki bu sanatçılar zamanında devletten yedikleri darbelerden dolayı Belçika'ya Fransa'ya kaçıp sonra affedilerek geri dönebilen sanatçılar. Biz ülkecek hiçbir zaman doğru konuşanı, özgürce eleştiri yapanı tutmadık. Siyaset konuşmak için tarih bilmek gerekir. Artık ülkede siyaset konuşulamadığı için insanlar tarih bilmeye de gerek duymuyor.
  Cem Karaca ne de güzel demişti şu röportajında: Bir şeyler değişti ama hangi yönde?
 • biz bir türlü hiçbirşeyi orta karar yapamıyoruz. ya aşırılardayıız ya aşırılardayız. söyleyecek çok şey var daaaaaaa 10. köy yok işte . olsa...
  neyse size tek çözümü söylüyorum. popülaristiz. ihtiyacımız olan programların başarılı bir şekilde reklamlarının yapılması gerekiyor.
  biz onu bunu bırakalım da @malcolm ın söylediği %99 doğru tespite yönelelim. dış güçler falan müdahale etmeye ihtiyaç duymaz uçuruma doğru gidiyorsak eğer. gerçekten de dikkatinizi çektiyse eğer her ramazan her programda ''hocam su yuttum orucum bozulur mu?'' veya ''hocam denize girmek oruç bozar mı?'' ya da ''hocam ben bir erkek olarak pembe gömlekle namaz kıldım, namazım kabul olur mu?'' falan gibi tekerrür eden çok efsane sorularımız var. soruların niteliğini geçtim aynı kanallar bas bas bağıra bağıra her sene aynı cevabı vermekten usanmadılar heralde. benim görüşümce bu konunun başlığının cevabı da işte taaaaaam bu manzarayla başlıyor. tek bir şeyden bahsedicem. din içinde popülarist yeni akımlar falan doğmuş bariz belli. bazı şeyleri bastırdıkça tersine gidiyo, bastırdıkça daha çok bataklığa sürükleniyo. iyi seyirler ...

Bu konuda 1 sayfada toplam 6 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.