• Neden sürekli sınava giriyoruz ya yani yok mu bu düzeni değiştirebilecek birisi . Yani benim zamanım gerçekten çok kıymetli ve ömrümüzün en güzel yıllarını okullarda yada mutlaka sınavlara çalışarak geçirmek zorunda bırakılıyoruz.
    Ne acı...
  • Dostum özgürlüğünü sana kimse veremez kendin almak zorundasın. Ne yazık ki o sınav mağdurlarından biri de benim. Sınava çalıştım ve en çok istediğim üniversiteyi kazandım evet mutluyum ama lise zamanlarımı daha değerli kılabilirdim. Mesela sosyal aktivitelerle,gezilerle,yeni şeyler öğrenme ve keşfetmeyle.Bunlardan kastım dershane çıkışı pes atmak,avm gezmek,her hafta kafelere,barlara gitmek veya yılda 2 defa gidilen şehir gezmeleri değil. Bambaşka aktiviteler,her hafta farklı bir şey yapmaktan bahsediyorum(müzeler,dans,uzakdoğu sanatları,müzik şart,bilim kurgu toplulukları ve toplantıları,dağcılık,atıcılık,okçuluk...artık neye ilgi duyarsanız ).Hele üniversiteye geçip de bunları yapamazsanız bitkisel hayatta yaşamaktan farkınız yoktur.Maceraya atılmak da güzel bir şey.Mesela ben bir yaz tatilinde 1 ay boyunca otostopla ve küçük yerlerde çalışarak birçok şehir gezdim.Mükemmel bir deneyimdi.O yüzden tavsiyem sadece derslere çalışarak sığır gibi bir hayat yaşamayın.Ne olursa olsun ister odtü kazanın ister yurt dışına gidin yine de kendinize daha fazla vakit ayırın.Hatta bazen yalnız kalın,teknolojiden ve sosyal medyadan soyutlayın kendinizi,düşünün,hayatı sorgulayın,sistemi eleştirin,empati kurup insanları anlamaya çalışın.
  • ben yeni keşfettim tarihiolaylar sözlüğünü. sanıyorum standart sözlükler gibi bir formatı var. tanım gireceğiz. inanın ki heyecanlandım, çok yazan biri değilim ama tarihi seviyorum. aranızda takip etmeye çalışacağım genelde. yanlış bir şey de yapmam umarım. sözlük kuralları varsa ulaşabileceğim bir sayfa soracağım, teşekkürler.

Bu konuda 2 sayfada toplam 13 adet üst yorum vardır.

  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.