Eski CIA Ajanı, Adolf Hitler'in İntihar Ederek Ölmediğini Savundu. Elinde Belgeler Olduğunu Belirtti.

  Eklenme Tarihi : 7 Ekim 2015 - Çarşamba 20:54

  Eski bir CIA ajanı olan Robert Baer tarafından tüm Dünya'yı korku çağına sokan Nazi lider Hitler hakkında akıl almaz bir belgesel çekildi. Belgesel de çok sıradışı bir iddia var.

  Tarihin en kanlı operasyonu Barbarossa Harekatı'ndan sonra Almanya'nın yenildiğini anlayan Hitler tarih boyunca bilinene göre 30 Nisan 1945'te barakasında sığınağında intihar etmişti. Şimdi eski CIA ajanının ortaya attığı iddiaya göre ise Hitler intihar etmemiş, kaçmış olabilir. İşin daha da garibi bu konuyu belgesele alan ABD'li ekip ellerinde belgelerin olduğunu söylüyor.

  Hazırlanan bu belgesel Aralık ayında History kanalında yayınlanacak. Eski bir CIA ajanı olan Robert Baer tarafından ele alınan belgesel 2014 yılında açılan FBI dosyaları ile de destekleniyor.

  Alman menşeyli Focus ve n-tv kanallarına göre FBI ajanları savaştan sonra Arjantin ve Brezilya'da Adolf Hitler'in izini sürmüş. Hatta aşağıda gördüğünüz ve CIA tarafından hazırlanmış bu resim, Hitler'in girebileceği kılıkları belirtiyor.

  CIA arşivinden Hitler varyasyonları

  Belgesel nedeniyle Berlin yakınlarındaki Tempelhof Havaalanı yakınlarında inceleme yapan ekip bir metro hattında çekim yaptıklarını ve bu esnada gizli bir tünel bulduklarını belirtiyorlar. İşin en ilgi çekici kısmı ise tünelin 1945 yılında Hitler'in sığınağı ile havaalanını birleştirmesi.

  Hitler'in savaş sırasında intihar etmediğini öne süren belgesel 12-13 Aralık ve 19-20 Aralık tarihlerinde History kanalında yayınlanacak.

   


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.