Tarihçi Yazar Atakan Büyükdağ'ın Gündemi Sarsacak Yeni Eseri 'KAVGAMIZ' Çıktı

  Eklenme Tarihi : 8 Aralık 2016 - Perşembe 19:51

  "Hitler'e Sordunuz Mu?" adlı eseriyle kısa sürede baskı rekorları kıran ve büyük bir beğeni kazanan Atakan Büyükdağ'ın uzun süredir beklenen çarpıcı eseri "KAVGAMIZ" 20 Aralık'ta çıktıç

  2016 yılının ikinci çeyreğinde çıkan Hitler'e Sordunuz Mu? adlı eseri ile gündeme oturan ve kısa sürede baskı rekorları kıran tarihçi yazar Atakan Büyükdağ, uzun süredir beklenen yeni eseri "KAVGAMIZ"ı 20 Aralık'ta çıkardı.

  Peki uzun süredir beklenen bu eserin konusu nedir? Ve bu bir seri mi yoksa tek bir kitap mı?

  İşte tüm bu soruların cevabını Atakan Büyükdağ şahsi Insagram ve Facebook sayfalarında şu şekilde cevapladı:

  "Uzun yıllar süren çalışmaların sonucunda, alanında ilk olacak bir eseri Türkçe literatüre kazandırmanın sevinci içerisindeyim.

  "KAVGAMIZ", hem Hitler'in Yahudiler'e karşı verdiği kavgayı hem de Yahudi bilimadamlarının Hitler'e karşı verdiği kavgayı karşılıklı işleyen bir seridir. Resimde gördüğünüz ve 20 Aralık'ta tüm kitapçılarda olacak bu kitap ise bu serinin ilk kitabıdır.

  Türkiye'de işlediği konu itibariyle bir ilk olan bu eserde;

  • Avrupa’dan göçen Yahudi bilim adamlarının Amerika’ya göçmesinin ardında yatan asıl sebep neydi?
  • Almanya’nın yaşadığı hiperenflasyon döneminde neler yaşandı, Hitler bu dönemi nasıl avantaja dönüştürdü?
  • Yahudiler neden bir anda istenmeyen ırk haline geldiler?
  • I. Dünya Savaşı’ndan sonra Macaristan’da yaşanan kızıl terör ile Yahudilerin nasıl bir bağlantısı vardı?
  • Almanya’da Hitler’i başa getiren iç karışıklıklara kimler, nasıl sebep oldular? Hitler’den önceki geçiş kabineleri nasıl engellendi?
  • Albert Einstein’ı Almanya’dan kaçmaya zorlayan nedenler nelerdi? Einstein nasıl bir anda kendisini antisemitzmin hedefinde buldu
  • II. Dünya Savaşı süresince Hitler'i yenilmez kılan etkenler neydi, Hitler II. Dünya Savaşı'nın ilk yıllarında nasıl bu kadar hızlı ilerledi?
  • Albert Einstein’ın Türkiye’ye göndermek istediği 40 Yahudi bilim adamının amacı neydi, İsmet İnönü Einstein’ın bu teklifini neden reddetti?
  • Türkiye’deki eğitim reformu nasıl gelişti. Atatürk, II. Abdülhamit’in yeniden açtığı Darülfünun’u neden kapattı ve İstanbul Üniversitesi neden kuruldu?
  • Atom bombası adım adım nasıl ve neden keşfedildi? 
  • Yahudi bilim adamları Hitler'den intikam almak için neleri göze alabileceklerdi?

  gibi ilk kez sorulmuş birçok soruya cevap bulabileceksiniz.

  Bir roman akıcılığında olması adına Hitler'e Sordunuz Mu? kitabındaki gibi birbirini takip eden bölümlerle yazılmış olan KAVGAMIZ kitabı tüm kitapçılarda siz okuyucularını bekliyor.

  Şimdiden Keyifli Okumalar Dilerim;
  Atakan BÜYÜKDAĞ"
   
  Heyecanla beklenen KAVGAMIZ serisinin ilk kitabı "Yahudi Bilimadamları Hitler'e Karşı" çıkar çıkmaz Tarihi Olaylar ekibi olarak kendisi ile gerçekleştireceğimiz röportajı da sizlerle paylaşıyor olacağız.
   
  Şimdiden bu tarih serüvenine hazır olunuz..

   

   


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.