Tarihteki En Genç 11 Katil ve Hikayeleri

Çocuklar mı katil ruhlu yoksa toplum mu onları katil ruhlu yapıyor? 10 yaşındaki bir çocuk insan öldürebilmek için gerekli nefreti nereden buluyor? Ya da gerekli silahı nereden buluyor? Hadi buldu diyelim silah ateşlemeyi nereden biliyor? Ya da silahın insanı öldürmek için gerekli olan şey olduğunu nereden biliyor? Vahşeti kim bu çocukların içerisine yüklüyor? Ya da bu çocuklar doğuştan mı katil? Bu soruların hepsinin cevabını bu galeriyi okuduktan sonra size bırakıyoruz.

Bu galerimizde 6 ile 13 yaş arasında değişen tarihin en genç katillerini ve hikayelerini ele alacağız. Yorum sizin...

1- Catherine ve Curtis Jones, 12 ve 13 yaşlarında 

13 yaşındaki Catherine daha fazla dayanamadı ve kendisinden küçük erkek kardeşine bir süredir yakın bir akrabadan uğradığı cinsel istismarı anlatmaya karar verdi. Catherine anlatınca Curtis de kendisinin cinsel istismara uğradığını kız kardeşine anlattı. Catherine ve Curtis annelerine tarafından yıllar önce terkedilmişti. Babası da kız arkadaşıyla yaşıyordu. En nihayetinde Catherine ve Curtis, durumu babasına ve kız arkadaşı Nicole Speights'e anlatmaya karar verdi. Anlattılar da fakat ne babası ne de Nicole çocuklara inanmadı. Bunun üzerine 1999 yılının soğuk bir sabahında çocuklar suskunluğu kendileri bozmak istediler. Babalarının şahsi silahını alıp uykularında ateş açmaya başladılar. Nicole öldü. 18 yıl cezaya çarptırılan çocukların hayatlarının geri kalanını da gözetim altında geçirmelerine karar verildi. USAToday'e göre Catherine ve Curtis Jones bu yaşta birinci dereceden yetişkin cezasına çarptırılan ilk çocuklar. 

2- Andrew Golden (11 Yaşında) ve Mitchell Johnson (13 Yaşında)

Okulda arkadaşlarının kendisiyle dalga geçmesinden bunalan Mitchell arkadaşlarını korkutmak için kuzeni Andrew'den yardım istedi. Ailesel problemleri olan bu 2 kuzen ailelerinin showgunlarını aldı, Mitchell de babasının minivanını çaldı ve yola koyuldular. 1998'in karanlığa dönecek bir gününde 2'li shotgunlarıyla Arkansas'daki okula gittiler ve yangın alarmını çalıştırdılar. Sınıftan koşuşarak çıkan kişilere ateş açan 2'li Mitchell'in 4 sınıf arkadaşını ve bir de öğretmeni öldürdüler. Küçük yaşta oldukları için 21 yaşında serbest bırakılan çocuk katillerden Andrew iş bulmakta zorlandı. Mitchell ise tekrardan hapise girdi. Halen daha hapiste.

3- Christian Fernandez, 12 Yaşında

1999 yılında 12 yaşındaki Bianella Susana tecavüze uğrayıp hamile kaldı ve 9 ay sonra Christian Fernandez doğdu. 2 yıl sonra ise Christian Fernandez Florida sokaklarında çırılçıplak yürürken bulundu. Bu sıralar büyük annesi illegal uyuşturucular almakla meşguldü. Christian cinsel olarak, duygusal olarak hayatı boyunca istismara uğramıştı. Böyle bir çocuğun topluma faydalı olması zaten beklenemezdi. Bu toplumun bir katil doğruma senaryosuydu. Daha 8 yaşındayken Christian okulun bahçesinde bir hayvan öldürmüştü. Okul ailesini 8 yaşındaki bir çocuğun böyle şeyler yapmaması gerektiğini daha farklı davranışları olduğunu da söylemişti. Ve öyle de oldu 1991'de Christian 2 yaşındaki küçük kardeşiyle birlikte terk edildi. Bunun üzerine kontrolü kaybeden Christian kardeşini döve döve öldürdü. Bu cinayetten Christian'ın annesi de sorumlu tutuldu. Çünkü annesi eve gelip 2 yaşındaki oğlunu kanlar içinde gördükten 8 saat sonra ambulansı aramıştı.

4- Lionel Tate, 12 Yaşında

12 yaşındaki Lionell Tate güreş hayranıydı. 1999 yılında, birgün televizyonda Dwayne Johnson'un birkaç güreş hareketini görüp 6 yaşında Tiffany Eunick üzerinde bu hareketleri denemeye karar verdi. Lionell, Tiffany'nin üzerine öyle yüklendi ki bu ağırlık 6 yaşındaki Tiffany'i öldürdü. 2 yıl sonra ise Lionell ömür boyu hapse mahkum edildi. Mahkumiyetinin 3. yılında ise cezası düşürüldü ve 2004 yılında ev hapsinde olup 10 yıl gözetimde kalmak koşuluyla serbest bırakıldı.  Serbestlik fazla uzun sürmedi 2006 yılında pizza servis eden adamı soymak suçundan tekrar hapse girdi.

5- Mary Bell, 11 Yaşında

11 yaşına yeni girmiş olan Mary Bell ve arkadaşı öldürmenin nasıl bir his olduğunu merak ederek insan öldürmeye karar verdiler.25 Mayıs 1968'de  4 yaşındaki bir çocuğu boğarak öldüren Mary Bell, birkaç hafta sonra da 3 yaşındaki bir çocuğu boğarak öldürdü. Bunun üzerine Birleşik Krallık'ta mahkumiyete maruz kaldı. 21 yaşında serbest bırakılan Mary kimliğini değiştirerek ortadan kayboldu.

6- Jon Venables ve Robert Thompson, İki de 10 Yaşında

1993 yılında yeni yürümeye başlayan 2 yaşındaki James Patrick Bulger Birleşik Krallıkta annesiyle alışveriş yapıyordu. Bu sırada okulu asan Jon Venables ve Robert Thompson 2 yaşındaki çocuğu kaçırıp işkence etmeye ve sonra öldürmeye karar verdiler. Nitekim de öyle yaptılar. 2 Yaşındaki James'i kaçırıp önce işkence yaptılar sonra da tuğla ve kayalarla döverek öldürdüler. Ardından da tren yoluna attılar. 2 çocuk da cinayetten tutuklandı. Birisi 18 yaşını dolurduğunda serbest bırakıldı. Yeni bir kimlik ve yeni bir yaşam verildi. Diğeri ise hapise tekrar geri döndü.

7- Amarjeet Sada, 8 Yaşında

2007 yılında Hindistan'da 8 yaşındalki Amarjet Sada 1 yaşından küçük 3 oyun arkadaşını ölürdü. Bu kişilerin içerisinde kız kardeşi ve kuzeni de vardı. 3 ünü tahtayla döverek öldüren Amarjet ailesi tarafından ceza almaması adına bir süre gizlendi. Daha sonraları bu iğrenç cinayetlerin ardında Amerjet'in olduğu öğrenilince mahkeme hakkından tutuklandı. Hindistan yasaları gereğince 18 yaşında serbest kalma durumunda olan seri katil Amarjet 2017'de serbest kalacak.

8- Carl Newton Mahan, 6 Yaşında

Carl Newton Mahan doğu Kentucky'de yaşayan varlıksız bir ailenin oğluydu. Carl ve arkadaşı birşeyler bulup bunları satıp para kazanmanın peşine düştüler. 18 Mayıs 1929'da Carl ve 8 yaşındaki arkadaşı Cecil bir metal parçası buldular ve bunu satmaya karar verdiler. Ardından aralarında tartışma çıktı. Cecil, Carl'ın suratına o metalle vurdu. Birçok çocuk gibi ağlayıp ailesine şikayet etmek yerine Carl eve koştu ve babasının silahını alığ geri döndü. Silahı Cecil'e doğru tuttu ve "Seni vuracağım" dedi. Sözünü tuttu ve tetiği çekti. Mahkeme 6 yaşındaki çocuğa ne yapacağını bilemedi ve ailesine teslim edip reform okuluna gönderilmesine karar verdi. 

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Biyografiler

 • Alan Turing CV
  BİYOGRAFİ
 • Platon CV
  BİYOGRAFİ
 • Deniz Gezmiş CV
  BİYOGRAFİ
 • Nasrettin Hoca CV
  BİYOGRAFİ
 • Galileo Galilei CV
  BİYOGRAFİ
 • Adile Naşit CV
  BİYOGRAFİ
 • Nejat Uygur CV
  BİYOGRAFİ
 • Nikola Tesla CV
  BİYOGRAFİ
 • Joseph Goebbels CV
  BİYOGRAFİ
 • Heinrich Himmler CV
  BİYOGRAFİ
 • Ömer Hayyam CV
  BİYOGRAFİ
 • Niccolò Machiavelli CV
  BİYOGRAFİ
 • Sabiha Gökçen CV
  BİYOGRAFİ
 • VII. Kleopatra CV
  BİYOGRAFİ
 • Franklin D. Roosevelt CV
  BİYOGRAFİ

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.