Tarihin En korkunç Seri Katilleri

Seri katil, otuz günden fazla olmak üzere belirli zaman dilimleri arasında ve bekleme dönemleri geçirerek üç veya daha fazla kişiyi öldüren psikolojik hasta kişilere verilen isimdir.

Ne yazık ki günümüzde ve tarihte öyle seri katiller vardır ki yapmış oldukları cinayetler onların dünyada çapında tanınmasına sebep olmuştur. Bu seri katilleri, korkunç ve ürpertici hikayeleri ile tanımaya hazır mısınız?

1- Pedro López (Andes Canavarı)

Pedro Alonso López, "Andes Canavarı" olarak bilinen 1970 – 1980’li yılların meşhur seri katilidir. López, Güney Amerika, Peru ve Kololmbiya’da 300’ün üzerinde genç kıza tecavüz edip öldürmüştür. López kurbanlarını tenha bölgelerde ve boş binalarada sıkıştırarak önce boğmuş ve sonrasında tecavüz etmiştir. Katil López, 1999 yılı Ocak ayında verdiği bir röportajda, kendisini "yüzyılın adamı" olarak tarif etmiş ve "iyi davranış" sergilediği için hapishaneden serbest bırakılması gerektiğini öne sürmüştür.

2- Dr. Harold Shipman (Bütün Şüphelerin Ötesindeki Katil)

İngiliz bir doktor olan Harold Shipman'ın, 1971-1998 tarihleri arasında 250 kişinin ölümünden sorumlu olduğu kanıtlanmıştır. Dr. Harold Shipman'ın hastalarını yüksek dozda morfinle öldürdüğü belirlenmiştir. Kayıtlı tarihte seri katil Pedro López’den sonra dünyanın en sabıkalı seri katilidir. Shipman İngiliz tarihine adını yazdırmış Oxford Ansiklopedisi’nin “Mükemmel ve İyiler” sayfasına girmiş ve Winston Churchill ile aynı sayfayı paylaşmıştır. Dr. Harold Shipman davasında 15 kez ömür boyu hapse mahküm edilmiştir. 13 Ocak 2004 tarihinde de hücresinde kendisini asarak intihar etmiştir.

3- Daniel Camargo Barbosa

Kolombiyalı Camargo, 1970 ve 1980'lerde Kolombiya ve Ekvador çevresinde 150’ye yakın genç kıza tecavüz edip öldürdüğü bilinen seri katildir. Daniel Camargo kurbanlarına tecavüz ettikten sonra, bir pala yardımı ile onları kesmiştir. 1989 yılında suçlu bulunmuş ve sadece 16 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Daniel Camargo, Kasım 1994 yılında, kurbanlarından birinin kuzeni tarafından cezaevinde öldürülmüştür.

4- Pedro Rodrigues (Pedrinho Matador)

Pedro Rodrigues Filho Brezilyalı bir seri katildir. 1973 yılında tutuklanmış daha sonrasında ise en az 71 kişiyi öldürmekten 2003 yılında suçlu bulunmuştur. Ve 128 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Filho ilk cinayetini ve hırsızlığını 14 yaşında yapmıştır. 18 yaş yaşına geldiğinde ise 10 kişiyi öldürmüştür. Başlangıçta sadece 30 yıl hapis cezasına çarptırılan Filho, devam eden cinayetleri için 400 yıl hapis cezası almıştır.

5- Gary Ridgwar

Gary Ridgway, 1980 ve 1990 yılları boyunca Washington eyaletinde en az 70 kadını öldürdüğünü itiraf eden Amerika Birleşik Devletleri'nin en korkunç seri katillerden birisidir. Gary Ridgway 49 cinayetten dolayı 2001 yılında tutuklanmış ve ayrıntılı itirafları ile ölüm cezasından kurtulmuştur. Katil Ridgway, şartlı tahliye olmaksızın ömür boyu hapse mahkum edilmiştir.

6- Andrei Chikatilo (Chikatilo Rostov Kasabı)

Andrei Chikatilo, Chikatilo Rostov Kasabı lakaplı bir Sovyet seri katilidir. 1978 ve 1990 yılları arasında Rusya’da cinsel saldırıdan ve 56 kişiyi ağırlıklı olarak çocukları öldürmek suçundan yargılanmıştır. Chikatilo, Nisan 1992'de bu cinayetlerin 52'sini yaptığını kabul etmiştir. 14 Şubat 1994 yılında idam mangası tarafından kafasına tek kurşun sıkılarak idam edilmiştir.

7- John Wayne Gacy (Katil Palyaço)

John Wayne Gacy, Chicago, Illinois’te 1972 ve 1978 yılları arasında 33 tane genç erkeği öldürmüş olan eş cinsel bir seri katildir. Onun lakabı Katil Palyaço’dur. Sebebi ise saygın bir iş adamı olan Gacy'nin, boş vakitlerini hastanede olan çocukları güldürmek için Palyaço rolüne girmesidir. Fakat daha sonra iş ve gelecek vaadiyle kurbanlarını evine çağırıp tuzağa düşürdüğü anlaşılmıştır. Gacy Des Plaines Nehri’ne atmış olduğu son kurbanından önceki cesetleri evinin altına gömmüştür. 33 cinayetten yargılanan Gacy ölüme mahkum edilmiştir. 10 Mayıs 1994 tarihinde öldürücü enjeksiyon yoluyla idam edilmiştir.

8- Tommy Lynn Sells

En az 70 kişiyi öldürdüğü iddia edilen Tommy Lynn Sells, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en tehlikeli suçlulardan biri olarak kabul edilmiştir. Sells, 1985 ile 1999 yılları arasında kurbanlarını oldukça vahşi cinayetler olacak şekilde öldürmüştür. Sells 10 yaşındaki küçük bir kızı yatak odasında bıçaklamasına rağmen öldürememiş ve kız hayatta kalmayı başarmıştır. Küçük kız polise Sells ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yaparak Sells'in yakalanmasını sağlamıştır. Sells yakalandıktan sonra Teksas yüksek güvenlikli cezaevinde idam edilmiştir.

9- Charles Ng ve Leonard Lake

Çinli-Amerikalı Charles Ng ve suç ortağı Leonard Lake Calaveras County, California’da 11- 25 arası cinayet işlemişlerdir. Kurbanlarına tecavüz ve işkence yapan bu çift seri katiller aynı zamanda cinayetlerini video kaydına almışlardır. Ng bir nalburda hırsızlık yaparken yakalandıktan sonra Lake ile birlikte 1985 yılında suçlu olarak tanınmıştır. Polis Lake’i aradığı zamanda cesetlerin kalıntılarını bulmuştur. Ng’nin suç ortağı Lake, Kanada'ya kaçmaya teşebbüs etmiştir. Lake yakalandıktan sonra yanında bulundurmuş olduğu siyanür kapsülünü içip kendisini öldürmüştür. Ng ise 1999 yılında mahkum edilmiş olduğu Quentin Devlet Hapishanesi'nde idamı beklemektedir.

10- Ted Bundy

20. yüzyılın en yaygın olarak bilinen katillerinden biri olan Ted Bundy, Amerika’da çok sayıda genç kadına ve kıza tecavüz edip öldürmekle suçlanmıştır. Bundy, genellikle halka açık bir yerde kadın kurbanlarına yaklaşıp onları tenha yerlere çektikten sonra tecavüz edip öldürmüştür. Bazılarını ise öldürdükten sonra tecavüz etmiştir. O en az 12 kurbanının kestiği kafalarını kupa olarak dairesinde tutmuştur. Defalarca yakalanmış, iki kez cinayet suçlarından yakalandıktan sonra polis ve mahkemeden kaçmayı başarmıştır. En sonunda Bundy yakalanmış otuzdan fazla cinayet işlediğini kabul etmiştir. 1989 yılında da elektrikli sandalyede idamı gerçekleştirilmiştir.

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Biyografiler

 • Al Capone CV
  BİYOGRAFİ
 • Adolf Hitler CV
  BİYOGRAFİ
 • Cengiz Han CV
  BİYOGRAFİ
 • VII. Kleopatra CV
  BİYOGRAFİ
 • II. Abdülhamid CV
  BİYOGRAFİ
 • Nejat Uygur CV
  BİYOGRAFİ
 • Niccolò Machiavelli CV
  BİYOGRAFİ
 • Nasrettin Hoca CV
  BİYOGRAFİ
 • Kanuni Sultan Süleyman CV
  BİYOGRAFİ
 • Marco Polo CV
  BİYOGRAFİ
 • Albert Einstein CV
  BİYOGRAFİ
 • Yılmaz Güney CV
  BİYOGRAFİ
 • Piri Reis CV
  BİYOGRAFİ
 • Jean-Jacques Rousseau CV
  BİYOGRAFİ
 • Galileo Galilei CV
  BİYOGRAFİ

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.