• Nikola Tesla bir makalesinde ABD'de içki yasağından şu şekilde bahseder; "Alkolü zararlı olduğu gerekçesiyle yasakladılar. Halbuki kahveye kimsenin birşey dediği yok. Ben bir dönem Viyana'da yaşadığımdan merak edip ölümleri araştırdım. Kalp krizi geçirenlerin %74'ü kahve yüzünden ölmüştü. Bunda tabi ki Viyana'nın kahve aşkının da suçu var ancak yinede kahvenin ne derece tehlikeli olduğu ortada. Üstelik kahvenin zekayı açtığın söylerler, bir defa içtiğinde bu doğru olabilir ancak sürekli içmek aptallaştırır. Çay ve yeşilçay da buna benzer sorunlar yaratır."

    *Söz tam olarak bu şekilde olmayabilir hatirladigim kadariyla aktardim. Kahve meselesini şu şekilde düsünebilirsiniz, atınıza bir veya iki kırbaç vurduğunuzda hızlanırsınız ancak hayvanı sürekli kırbaçlarsanız perişan olur. Kahve, çay ve yeşilçay da aynı etkiyi yaratır.
    0 0
  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.