• Fotoğraftaki bir Japon askeri tarafından idam edilen kişi, Leonard Siffleet. Suçu ise bir Avustralya komandosu olmak.

  Leonard Siffleet ve 2 diğer komando arkadaşı II. Dünya Savaşı'nın en hararetli yıllarından birisi olan 1943'te Japonların askeri hareketlerini izlemek üzere Papua Yeni Gine'ye gönderildiler. Görevleri ise burada bir sahil izleme istasyonu kurmaktı. Fakat atladıkları bir nokta vardı: Yeni Gine, Japonların kontrolü altındaydı.

  Siffleet ve 2 arkadaşı Yeni Gine yerlileri tarafından yakalandılar ve hemen Japonlara teslim edildiler. 3'ü birden yoğun bir karargaha götürüldü. Burada sorguya çekildiler ve işkence gördüler.

  2 hafta sonra da tam olarak 24 Ekim 1943'te gözleri bağlı bir şekilde Aitape sahiline getirildiler. 3'ünün de kafalarının koparılmasına karar verilmişti.
  Şimdi görev sırası fotoğrafta gördüğünüz eli kılıçlı asker Yasuno Chikao'daydı. Fotoğrafta gördüğünüz gibi kılıcını kaldırdı ve Leonard Siffleet'in kafasını uçurdu...

  Not: Bu fotoğraf Japonların Müttefik askerlerini bu şekilde idam ettiklerini resmeden tek fotoğraftır ve 1944 yılında Amerikan birlikleri tarafından ölü bulunan bir Japon binbaşısının üzerinden çıkmıştır.

  Atakan BÜYÜKDAĞ
  0 3
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.