• Rusyaya savaş açması çok yanlıştı.İngiltereyi ve fransayı ele geçirebilirdi fakat almanların doğudaki kaynakları almak istemesi çok yanlış oldu.
  0 0
 • lakin şunu unutmamak gerekir ki o ilk hatası değildi ve en büyük hatası olarak değerlendirilsede bence değildir çünkü almanlar neredeyse başarılı olacaktılar sadece saldırı tarihinin yanlış seçilmesi ve ordusunu üç e bölmesi gibi etkiler ve japonyanın destek vermemesi yüzünden başarısız oldular. almanlar rusyanın fabrikalarını yok edince o fabrikalar sibiryaya taşınmıştır eğer ki japonlarda dğoğudan saldıracak olsaydı sscbye o zaman sovyetler iki saldıraya dayanamayarak çökecekti. bunun yerine abd ye savaş ilan etmesi daha saçmaydı bence. ayrıca stalin zaten nazilere saldırmayı düşünüyordu ama 1943 yılında saldıracaktı. yani erken hareket etmeli çok mantıklıydı.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.