• Amerika'nın aya gitmediği yalanı !
  bu meseleyi ilkokul fen bilgisiyle tutup komplo teorisine çevirmemek gerek.. mesele gayet ciddi boyutlarda araştırılıp cevaplandırılmış buyurunuz "http://www.evrimagaci.org/makale/11"
  ayrıca şunu belirteyim amerika, rusya vb devletler, uzayda bize turistik gezi vaat etmek; insanlığa hizmet etmek için orada kesinlikle değiller. her şeyde olduğu gibi mesele askeri üsler, enerji kaynakları vb konulardır. bm kapsamında söz konusu devletler aya çıkılıp çıkılmadığını değil; gökcisimlerinin askeri üs olarak kullanılmaması hatta nükleer silahların denememesi yönünde sözleşmeler imzalamaktadır. ( uzayın hukuki statüsü vb andlaşmalar için bkz. "sur melda, uluslararası hukukun esasları, i̇stanbul 2011)
  amerika aya kısa süreli insan gönderip taş toplama meselesini aşıp kalıcı olarak üsler kurmayı, yeni enerji kaynaklarına ulaşmayı vs. amaçlamakta hatta buna yönelik ciddi aşamalar da kaydetmiştir.
  doğal olarak Ay' a gidildi gidilmedi diye yalan gerçek tartışması sanıyorum onların bize attığı yemdir !
  İlginç olansa komplo teorisinin rusya' dan çıkmamasıdır. yalan olsa ilk fırsatta dünyaya yayacak olan bizden önce kendisidir. rus devlet yetkilileri de yuri gagarin hakkında uzaya ilk giden değil, uzaydan ilk dönen canlı astronuttur demiştir.
  rus, amerikan, çinli.... kim bilir kaç kişi bu görevlerde hayatını kaybetti bizse oturmuş görüntüler stüdyoda çekildi diyoruz =)
  0 0
 • ayrıca mythbusters programının da bununla ilgili bir bölümü var herkese tavsiye ederim izleyin.Hatırladığım kadarıyla bölümün adı "Moon Hoax" dı ingilizcesi olanlar için.Diğerleri de Türkçe dublaj veya altyazılı biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.