• Yggdrassil (Dünya Ağacı) iskandinav mitolojisinde odin'in yarattığı, kökleri çekirdeğe kadar uzanan ve 9 Dünya'yı birbirine bağlayan efsanevi bir ağaçtır ve ragnarok(kıyamet) günü geldiğinde surtr tarafından ateşe verileceğine inanılır. Bu dünyalar Asgard, vanaheim, alfheim, svaratalfheim, midgard, jotunheim, nidavellir, helheim ve muspelheim'dir.

  Asgard

  Asgard, gökyüzünde bulunan, norse tanrılarının çoğu tarafından korunan ve Odin ile Aesir kraliçesi Frigg'nın yönettiği dünyadır. (frigg iskandinav mitolojisindeki güzellik tanrıçasıdır ve ingilizcedeki cuma(friday) frigg'den gelmektedir) Asgard da çoğu tanrının kendi mekanı bulunması ile birlikte genel olarak savaş tanrılarından oluşan Aesir'in mekanıdır.
  asgard'tan midgard(ölümlüler dünyası)'a gökkuşağından bir yol vardır ve savaşta ölen vikinglerin bu yolu katederek asgardın içindeki valhalla'ya(cennet) gireceğine inanılmaktadır.
  Asgard'tan midgard'a uzanan yol

  heimdall ise asgard'ın bekçisidir ve 9 dünyayı da izleyebilecek gözleri olduğuna inanılmaktadır.
  Heimdall(temsili)
  0 2
 • bunların konularını açıp bu konuya backlink veriyorum
  0 0
 • @bjornzkan kayıtlı mail adresinize bir e mail gönderttim. Kontrol eder misiniz? Gelmemişse mail adresinizi buraya yazarsanız tekrar gönderelim.
  0 0
 • üstadım şuan mail'imde birşey gözükmüyor buraya yazayım ben e mail adreslerimi
  ozkankoca@yandex.com.tr
  bjornzkan@yandex.com.tr
  0 0
 • Tekrar gonderttim kontrol edin lütfen
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.