• Bilinen en büyük yanlışlardan birisi Doğu Medeniyetinin haçlı seferleriyle birlikte batıya geçtiğidir.
  Medeniyet alıp götürülecek birşey değil temeldir. Eğer doğuda medeniyet varsa batı alıp götürdü diye doğu gerilemeye başlamaz. Bu başlıca bilinen yanlışların başında gelir.
  Batı medeniyeti değil teknolojiyi almıştır. (Teknoloji illaki elektronik olmak zorunda değil hayatı kolaylaştıran herşeye denir, tuzun doğudan batıya gitmesi ve bu şekilde etlerin korunması bile teknolojik bir buluştur)
  Bu nedenle de batı aldığı teknolojiyi barbarca geliştirmeye devam etmiştir. Evet ortaçağda batı medeni fln değildir, belki doğu daha da medenidir ama @sinemismis arkadaşımızın belirttiği gibi reformlarla, fransız ihtilalleriyle, rönesanslarla aydınlar halka yol göstermiş ve ilerleme kaydedilmiş medeniyet böyle oluşmuştur.
  Doğuda bunu engelleyen şeylerin başında ise yanlış din uygulamaları süregelmiştir. Düşünme, sorgulama, gülme, çatal kullanma, şeyhe git ağzına tükürsün gibi inanışlarla müslümanlar aslında çok karşı oldukları bir görüş olan materyalizme endekslenmişlerdir.
  Siz hiçbir müslümana sen materyalistsin iddiasını kabul ettiremezsiniz ama ortadoğu müslümanları farkında olmadan bu hale gelmişlerdir.

  Allah'ın Verdiği canı geri almasına karşı çıkıp karşı çıkıp kardeş katli, kız çocuklarını gömmek gibi olayları meşrulaştırmışlardır ki bunlara halifeler de önayak olmuşlardır.
  (bkz:halifelik)

  Bu da haliyle ileri değil geri götürmüştür. Bugün bile hala IŞİD'i El Kaide'si vs. si ne kadar dış kaynaklar tarafından kontrol edilse de savaşanlar cahil ortadoğu insanlarıdır. Cennete gideceklerini sanan adam öldürmeyi sevap ve cihat zanneden kimselerdir...
  Sorun çok açık değil mi zaten....
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.