• Bugün bile gerek ses yarışmalarında gerek dost ortamlarında şarkıları söylenen sanatçıdır. Kim hakkında ne derse desin Türk müziğine katkıları kesinlikle azımsanamaz. Ardında o kadar çok miktarda ve her biri çok değerli şarkılar bırakıp göçmüştür.
    Herkesin bu konuda bir fikri vardır ama o dönem Ahmet Kaya'ya yapılanlar Hürriyet'in bir oyunudur. "Arabam Şerefsizlerin ülkesinde kaldı" dedi diye başlık atarak tüm bir ülkeyi Ahmet Kaya düşmanı yapmıştır. Halbuki bu adamın benim güzel ülkem adlı şarkıları birleştirici konuşmaları sanki hiç olmamış gibi bir anda unutulmuş kin başlamıştır. Olayın aslı da şudur, ödül töreninde Kürtçe şarkı söylemek istiyorum diyen Ahmet Kaya'ya çatallar fırlatıp ıslıklar yükselmeye başlayınca hakkında karalama kampanyası oluşturulmuş ve bu kampanyanın başını da Hürriyet çekmiştir. Ardından Ahmet Kaya'ya saldırılar başlamış ülkesinde arabaya bile binemez olmuştur. Bunun üzerine Ahmet Kaya bir gün konserinde "bazı şerefsizler yüzünde ülkemde arabama bile binemiyorum " demiş (burada Hürriyeti kastetmiştir) bunun üzerine Hürriyet bu sözü "arabam şerefsizlerin ülkesinde kaldı" şeklinde çevirmiştir. Sonra da zaten coşan halk Ahmet Kaya'ya ülkeyi zindan etmiş, yargıtay hakkında hapis cezası çıkarmış ve Ahmet Kaya Paris'e gitmiş 1 yıl sonra da kalp krizinden vefat etmiştir. Ölümünden 2 sene sonra bile 4 albüm çıktı...
    0 0
  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.