• 31 Aralık 1954'te Sivas'ta doğmuştur. Ankara Üniversite'si Veteriner Fakültesini bitirdikten sonra eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile Ankara'da tanışıp evlenmiş ve 2 çocuk babası olmuştur.
  Üniversite'den önce de üniversite döneminde de ülkücü faaliyetlerine devam etmiştir. 1968'te Sivas'ta genç ülkücülere katılmış, Ankara'ya gitmesiyle birlikte de Ülkü Ocakları genel merkezinde görev yapmıştır. Burada da sırasıyla yükselmiş önce Ülkü Ocakları genel başkan yardımcısı sonra da genel başkanı olmuştur. 1978'de Ülkücü Gneçlik Derneğini kurmuş ve buna da kurucu başkanlık yapmıştır.
  Bahçelievler ve Maraş aktliamlarında önce yargılanıp suçsuz bulunmuş fakat sonra tekrar 80 darbesinden sonra yargılanıp 5 yılı hücrede olmak üzere 7.5 yıl hapis yatmıştır. Hapisten çıktıktan sonra hapiste olanların ailelerine yardıme tme amacıyla bir dernek kurdu ve 29 Ocak 1993'te Büyük Birlik Partisini kurdu. Üst üste her dönemde genel başkan seçildi. Parlamentoya girdi. 2009 yılında ise şüpheli bir helikopter kazasında yaşamını yitirdi. İşin garibi enkaz arama çalışmaları yapılan yerin 115 km ötesinde bulunmuştu ve helikopter düştükten sonra Muhsin yazıcıoğlu ortadan kaybolmuştu. Kazadaki soru işaretleri ise hala aydınlanmadı.
  0 0
 • Aferin vikipedia arşivini açmayı başarmışsın
  0 0
 • 0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.