• @Mkahmzalkrkmz osmanlının sömürgeci bir devlet olduğunu söyleyenler varmı ciddi ben ilk defa duyuyorum
  0 0
 • hiç sorma ya var malesef. Sözde devşirme olarak alınan çocuklar, hareme koyulan yabancı kızlar insan sömürgeceliğine, balkanları fethi ise orayı kendilerine vergiye bağlama bahanesiyle imparatorluk sömürgeciliğine giriyormuş.
  Konuya açıklık getirmek gerekirse, Osmanlı hiçbir zaman sömürgeci bir devlet olmamıştır yani İmparatorluk değildir, devlettir. Saraya alınan devşirmeler ve hareme alınan kızlar asimilizasyon amaçlı olup haremdeki kızlar ve devşirmeler gerekli eğitimleri gördükten sonra evlendirilmişlerdir. Balkanların fethi ise balkanlar tarafından coşkuyla karşılanmış Osmanlı o milletleri Avrupa ve Sırp zulmünden kurtararak hoşgörüyle islamiyete dahil etmiştir.
  0 0
 • Kendi cocuklarini, kardeslerini, yoneticilerini dunyevi makam mevkiler icin tavuk gibi kesen osmanli hanedanini gittigi her yere huzur, adalet ve islami goturuyormu saniyorsunuz. Buna fatih sultan mehmette dahil ki hukumdarin cocugunu oldurtebilecegi kuralini getirmistir. Efendimiz (sav) bir insani olduren tum insanligi oldurmus gibidir demesine ragmen.
  1 0
 • Bu çok başka bir konu. Osmanlı'nın da padişahların da mutlaka yaptığı yanlış şeyler olabilir fakat sömürgecelik kavramına uyup uymadığını tartışıyoruz burada ve evet sömürgecilik kavramına uymuyor.
  0 0
 • @ofs sence 1 kişinin ölmesi mi daha iyi yoksa binlerce kişinin ölmesi mi eğer kardeşlerini öldürmese osmanlı padişahları o kardeşi taht benim diyecek ve aralarında savaş olacak ve binlerce masum asker veya halk ölecek
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.