• Bazılarımız, Cem Uzan'ın havuzu kontörlerle doldurmasından, bazılarımız ise CepPartner uygulamasından bazılarımız da Fatih Terim'in oynadığı reklamdan tanır veya hatırlar Telsim'i.
  Özellikle CepPartner tarifesi berbat bir durumdu. Sevgililerin aralarında sınırsız birşekilde konuşmalarını sağlardı bu da "Telefon açık kalsın, kontörün mü bitiyor sanki! gibi konuşmalara sebebiyet verirdi"
  Pekii neydi Telsim'in hikayesi.
  1993 yılında Uzan ailesi Telsim'i Teknotel adıyla kurdu ve sonra isim orjinal hali yani "Telsim"i buldu. 1994 yılında aldıkları izin ile hizmete sunulmaya başlandı ve 1995 yılında daha ortada cep telefonu piyasası yokken 16.000 aboneye ulaştılar. Tabi burada Uzan'ların pazarlamaya ne kadar hakim olduklarını unutmamak lazım.
  27 Kasım 1995'te hiçbir yasal izin almadan Kıbrıs'ın GSM şebekesini illegal yollardan ele geçirdiler (Uzanların yasalla pek işi olmaz zaten) bu nedenle de 1 Ağustos 1996'ya kadar kapatıldılar.
  Sonra yeniden hayat bulan Telsim, birçok Ar-Ge çalışması yaparak Türk ve Dünya tellekominikaysonlarında Bas-Konuş vb gibi ilkleri piyasaya sürdü.
  Nüfusu 10.000 üzerinde olan yerlerin %99.65'ini çekiyordu, müthiş başarılı bir tekeomünikasyon firmasıydı.
  2004'te Uzanların mallarına el konulunca Cem Uzan'ın evinden bir havuz dolusu kontör kartı çıktı. "İleride nakite döndürülebilecek bir para kaçırma modeli"
  TMSF Telsim'i 2005'te ihaleye çıkardı ve Vodafone 4,55 milyar dolar ile Telsim'i satın aldı. 2005'te Telsim'in abone sayısı 10 Milyon'a yakındı.
 • @bosveryaaa harika olur anlatım.
  Ben de yine aynı şekilde Yılmaz Erdoğan'ın oynadığı, ayakkabı boyacısı çocukla olan reklamı anımsarım. "Hiç davranma benimkidir!" :)
 • Gercekten ceppartner neydi öyle yahu
 • öğrencilere bedava hat kanpanyası ile tanışma fırsatı elde ettim içinde 20 kötörlu hat veriyordu 20 tane falan almıştım

Bu konuda 1 sayfada toplam 4 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.