• BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun : Tüm Fransa halkına taziyelerimi sunuyorum. Teröristler bir an önce yargı önüne çıkarılacaklardır. Fransa hükümetiyle dayanışma içerisindeyiz

  BM Güvenlik Konseyi: Saldırı korkak ve barbarcadır

  BM Genel Kurulu Başkanı Mogens Lykketoft : "Hepimiz bu gaddarlığa karşı birlikte mücadele etmeliyiz. Bu vahşete teslim olmayacağız çünkü bunun modern dünyada yeri yok"

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: Paris'te ölenler için başsağlığı diliyorum dedi ve Fransa'ya destek ve işbirliği çağrısı yaptı

  AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, "Paris'te gerçekleşen saldırıları şok içerisinde izliyorum. Fransa halkı ve yetkilileriyle tam dayanışma içerisindeyim ve onların acısını paylaşıyorum"

  AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, "Paris'te yaşanan olaylardan dolayı derin şok yaşadım. Fransa'daki insanlarla tamamen birlik içerisinde duruyoruz"

  Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz da "Paris'ten korkunç haberler geldi. Düşüncelerimiz, saldırıların mağdurlarıyla ve yetkililerle"

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Bu gece Paris'te yaşanan dehşet verici saldırılardan dolayı derinden şoka uğradım. Düşüncelerim mağdurların aileleri ve Fransa halkıyla beraber. Terörizme karşı mücadelede güçlü ve birlik halinde duruyoruz. Terörizm demokrasiyi asla mağlup edemeyecek"

  İngiltere Başbakanı David Cameron," Paris'te meydana gelen saldırılarla sarsıldım. Yardım için elimizden geleni yapacağız"

  Almanya Başbakanı Angela Merkel: ''Kalbim, muhtemelen bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybedenlerin yakınları ve Paris'teki tüm insanlarla beraber. Fransa hükümetiyle irtibat halindeyiz ve kendilerine Almanya'daki insanların Fransa ile dayanışma içerisinde olduğunu ilettik"

  İtalya Başbakanı Matteo Renzi "İtalya, Paris'teki kurbanlar için ağlıyor"

  Kanada Başbakanı Justin Trudeau: , "Bu karanlık günlerinde Fransa halkının yanındayız"

  SUUDİ ARABİSTAN, ÜRDÜN, KATAR, MISIR, KUVEYT, Fas, Kosova ve Sırbistan'dan kınamalar geldi.

  Başbakan Davutoğlu: Paris'teki alçak saldırının hedefi tüm insanlıktır

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Tüm Fransız halkı ile aynı acıyı paylaştığımızı tekrar hatırlatmak istiyorum. Artık terörizmle mücadele konusunda sözün bittiği yerde olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. Türkiye olarak terörizm konusunda ilkeli tavrımızı bundan sonra da aynı şekilde devam ettireceğiz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi, terörün dini, milleti, ırkı, vatanı yoktur. Benim teröristim iyi, seninki kötü mantığını artık bir kenara bırakıp ayaklar altına almamız gerekir"

  Kaynaklar: Habertürk, hürriyet, ntv ve çeşitli diğer haber ajansları
 • Bence en samimisi Kanada başbakanı, en çözüm odaklısı Putin olmuş.
 • i̇talya bir hayli samimiyetsizmiş yalnız
 • Putine kulak verin !

Bu konuda 1 sayfada toplam 4 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.