• Muhtemelen içinde bulunduğumuz savaştır . Artık sıcak savaş yerine teknoloji , algı yönetimi , psikolojik harp metotları uygulanıyor . Sosyal medya aracılığıyla ülkelerde düzenler değişebiliyor . Para yönetimleriyle bir ülkenin kaderiyle oynanabiliyor . Facebook , twitter ,instagram , google ve benzeri bir çok sosyal medya araçlarıyla ülkelere göre insanların ilgi alanları , neyle oyalanabilecekleri ve nasıl ilgilerinin dağıtılabileceği rahatlıkla belirlenebiliyor . Çok ciddi veriler toplanabiliyor .
 • “Amerika, Irak’a ve Ortadoğu’ya petrol için saldıracak, oradaki iç karışıklık 10 yıl civarı sürecektir.”
  - “2015 yılında 3.dünya savaşı çıkacak. Çin-Amerika karşıtlarının yarattığı bu savaşın götürüsü çok yüksek olacak. Milyonlarca insan ölecek. Savaşın sonunda dünyada etnik kimlik, kültür kalmayacak. İnsanlar robotikleşme, üst kimliğe bürünme, tanrılaşma evresine girecek, daha az hastalanacak, daha uzun yaşayacak, doğru seçimleri daha rahat verebilecek.”
  - “III. Dünya savaşı’ndan sonra ülkelerin toparlanması 20 yıl sürecek.”
  (bkz:john titor)

  - III. Dünya savaşının neyle yapılacağını bilmiyorum ama, IV. dünya savaşı taşlarla ve sopalarla yapılacak. (bkz:albert einstein)

  - Amerika'nın Suriye'ye gönderdiği askerler ileriki noktada Rus askerleriyle karşılaşıp çatışmaya girerse Bir yanda (Rusya-Çin-İran) ittifakı diğer yanda (ABD-Türkiye- İngiltere ve koalisyon güçleri) ittifakının bulunduğu bir III. dünya savaşı meydana gelebilir. Bu çok düşük bir ihtimal olsa da oldukça korkutucudur. (bkz:ben)
 • amerika ve rusya'nın olayı bence sadece iyi polis ve kötü polisi oynamak . Ülkeler yazılı anlaşmalarla şeffaf bir şekilde yönetilse dünyanın şuan ki durumu çok farklı olurdu . kapalı kapılar arkasında neler konuşuluyor gayrı resmi neler dönüyor bilemiyoruz . Bunlar hakkında sadece komplo teorileri üretebiliyoruz. asıl işler bu gayrı resmi olaylarda dönüyor.
 • eğer nükleer silah kullanılırsa türkiye'nin hangi tarafta olursa olsun en çok zararı göreceği savaştır. savaşın dışında kalma imkanı da olmayacaktır türkiye'nin.
 • 3. dünya savaşının çıkması için geçerli bir sebep artık yok. Siz ortadoğudaki IŞİD vs gibi örgütler dışında son 20 - 25 yıldır hiç toprak işgal eden gördünüz mü? Artık gerek yok.
  Ulusların ekonomilerini geliştirmek için topraklara ihtiyaçları yok çünkü ekonomi tarımdan oluşmuyor artık. Ayrıca şu an kimse kimseye savaş açamaz. Artık eskisi gibi tanklar kalaşnikoflar yok. Rusya'da 2000 nükleer başlık hazır olarak bekletiliyor 2000 de stokta var. ABD'de ise biraz daha fazla. Ama şunu da belirtmek lazım tüm bunlar nükleer başlıklarıyla övüne dursunlar, Kuzey Kore, İran gibi ülkelerden herhangi birisi ABD'ye veya Rusya'ya ilk nükleer bombardımanı yaptığı anda oyun biter. Ondan sonra isterse ABD, İran'ı haritadan silsin, ABD halkı uzun dönem bir nükleer etkide kalır. Bu nedenle şu an devler bile küçüklerle sıcak savaş yapacak riski göze almazlar. Şu anki savaş ekonomik bir savaş. Borç verip sömürme savaşı. Ülkelerin yer altı kaynaklarını sömürme savaşı. Dikkat edin kimse kimsenin toprağını istemiyor. Artık yeni trend işletmeyi devretmek. Yani orası bağımsız bir devlet olarak kalsın ama bana çalışsın. Durum bundan ibaret bu nedenle sıcak bir 3. dünya savaşı şu an ihtiyaç duyulacak birşey değil. Bir sürü terör örgütü var zaten silah onlara satılıyor. Şimdi asıl şirketlerin savaşı var ülkelerin değil.

Bu konuda 1 sayfada toplam 5 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.