• Özellikle sosyal medyada gördüklerim ve okuduğum yorumlar beni hayretler içerisinde bıraktı. Nasıl bir millet olduk biz, insanların görüşlerine ne kadar saygısız olduk?
  Bizim milletimiz Ramazan'da oruç tutmasa da bile iftardan önce yemek yemez, öğle yemeklerini gizli gizli yerdi. Aç birisi görür de canı çeker diye restorantlarda içeride otururdu. Müslüman olmayan bile ibadet edene saygı duyardı, bayramını kutlardı. Şimdi görüyorum ki Atatürk'ü aşağılayanlar birçok insanın yasta olduğu bugünde bile propagandalarına devam ediyor. Hala Atatürk'e özlem duyan insanları aşağılayıcı Atatürk'e hakaret edici yorumlar yaparak inananları en hassas gününde provoke ediyor. Gerçekten ne kadar saygısız bir millet olduk biz? Herşeyi bırakın burada Atatürk'e sayanların düşüncelerini çürütecek binlerce şey yazabilirim ama onu da bırakın bugün bile saygı göstermeyi düşünemediniz mi? Bugün bile mi kutuplaşmamız gerekirdi? Ne hale geldik bir geri adım atıp da bir bakın, bir düşünün....
 • 10 kasım Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK' ün bedenen ölüm yıl dönümü olsa fikirlerinin doğum yıl dönümüdür. Onun fikirleri artık bizlerin zihnindedir bu olayı hakaret ve küfürle yorumlayanlar onun düşüncelerinden korku duyan bir takım aciz kişilerdir.
  Ne mutlu Türk'üm diyene.
 • Ağzına sağlık @insearchofsunrise aynen dediğin gibi. Çok yazık. Bir de dikkat ediyorum bu yorumları yapanlar hep 16- 20 yaş arası gençler. Nereden ediniyorlar bu bilgileri, kim yıkıyor bunların beynini ben anlamış değilim. Sanki birileri bu milletin ortak değerlerini yıkmaya yemin etmiş gibi.
  Hep aynı cümleleri okuyorum, Atatürk teknolojisi ilerlemiş dinle bütünleşmiş bir Osmanlıyı aldı ne hale getirdi?
  Bu cümleleri kuranların ne yazıkki ne Sevr'den haberi var ne de I. Dünya savaşından. Doğudan Rusya, Batıdan itilaf devletleri gelirken bu ülkenin o güzel Osmanlısı bütünlük içerisinde miydi? Ya da Atatürk bu ülkeyi kurmasaydı ne olurdu?
  Ben kısaca bahsediyim, Sevr antlaşmasını imzalamış Osmanlı yetkilileri sayesinde şu anda Bursa ve çevresindeki ufak tefek yerler bize kalmıştı, Doğu ve Akdeniz; Fransa, İtalya'nın elindeydi. Ortadoğu tamamen İngilizlerin elindeydi. Batı ise Yunanlıların.
  Diyelim ki Atatürk yoktu bu sonuçla çok mu memnun olacaktınız. İbadet edecek ibadethane mi bulacaktınız? Sabah namazına kalkacak ezan mı bulacaktınız? Dört bir yanınız Hristiyan Avrupa Devletleri tarafın kuşatılmışken, dünya borcun altına girmişken ne kadar huzurlu olacaktınız?
  Halife neredeydi o zaman? Arapların bizi İngilizlere satmasına engel olabildi mi? O değerler o zaman nereye kaybolmuştu? İslam birliği neredeydi? Binlerce tarikat bu birliksizlikten doğmamış mıydı? Çıkan isyanları hep sözde dinciler çıkarmamış mıydı? Şeyh Said isyanı en kritik dönemde Belçikadaki lobiden İngilizlerin desteğiyle çıkmamış mıydı? Menemen olayında tahta kurşunları görenler "iman dolu yüreğe kurşun bile işlemez" diyerek Kubilayımızı şehit etmemiş miydi?
  Gençlerimize sesleniyorum. Bu milletin ortak değerleri vardır birisi din ikincisi Atatürk ilkeleri. O dönemlere belki hakim olmayabilirsiniz bunda sizin de suçunuz yok şu an öğretilmek istenileni öğreniyorsunuz. Bilinçli olmak sizin en büyük göreviniz. Tüm değerlerinize sahip çıkmazsanız değersiz bir toplum olarak sömürülmeye mahkum olursunuz.
  "Özgürlük için gökyüzünü satın almanıza gerek yok ruhunuzu satmayın yeter" Nelson Mandela
 • @armin ve @insearchofsunrise harika birer yazı yazmışsınız. Özellikle son cümlende belirttiğine ben de ekleme yapmak isterim. Atatürk öldüğünden beri bu ülkede birşeylerin öğrenilmesine hep karşı çıkılıyor. ODTÜ'de CIA'in arabasını yaktıklarında da CIA notlarında şu ifadelere yer verilmişti "Biz bu öğrencileri siyasetten uzak tutmak için eğitim sistemini değiştirdik, teknik bilgilerle beyinlerini yorduk ki vakitleri kalmasın düşünmeye ama bu öğrenciler bizim başarısızlığımızı kanıtladı" Bazı isyankarlar vardı sistemin yanlış ilerlediğini gören. Birşeyler iyi gittiğinde hep geri gittik. Bu ülke 2 darbe geçirdi her darbede 10'ar yıl geri gittik belki daha fazla. Şimdi ise geri gitmenin şekli değişti artık darbeler yok ama çok daha kötüleri var. İnsanların tarihini yanlış bilmesi de bunla alakalı. Osmanlı tarihi hakkında bilinenler o kadar yanlış ki o kadar ak bir sayfa gibi Osmanlıyı gösteriyorlar ki kötü yanlarını konuşmaya korkanlar I. dünya savaşındaki Osmanlıyı sanki 1700'lerdeki Osmanlı zannediyorlar. Şu an tarihini yanlış bilen insanlar ise o dönemde yaşanılanları eksik veya yanlış bilerek milletini dışlıyorlar. Bir düşünün Türkiye'de herşey yasaklanırken "Evlilik programları" nasıl yasaklanmıyor? "Acunun programlarını neden zeval gelmiyor" Sorunun cevabı belli bu programlar halkı çok güzel uyutuyor. Gündüz evlilik programı olması kadın ne yapacak? Kitap okuyacak, daha çok gazete okuyacak, belki halk eğitimlere katılacak. Akşam acun olmasa napılacak belgesel izlenecek belgesel kültürü oluştukça, siyasi ve tarihi belgeseller artacak. İşte hem evlilik programları hem de acun bu işe yaradığı için şu anda ülkedeki yasaklardan etkilenmiyorlar uzun süre de etkilenmezler. Görevlerini oldukça iyi icra ediyorlar. Esra erol boşuna mı ayda 2 milyon 200 bin tl ücret alıyor. Bir düşünün arkadaşlar, bir okuyun. Eğitim sistemimiz bile düşündürmemek üzere siz yapmayın. Buralarda daha çok vakit geçirin. Bugün Osmanlıca olsa Kuran-ı Kerim'i anlayacaktık diyenler siz namaz 5 vakit olmasa namaz bile kılmazsınız kendinizi kandırmayın. Kaçınız Türkçe biliyorken gidip Türkçe mealini okudunuz? Ayrcıa bu sorunun çözümü sadece Arapça öğrenmekle başlar ben 2 sene yurtdışında 10 farklı ülkede yaşadım. Hollanda'dakiler ortalama 7 farklı dili ana dilleri gibi konuşuyor. Sizin bir yabancı dili Arapçayı öğrenmeniz bu kadar zor olmamalı. Şu an var olan alfabemiz sayesinde bizler gibi öğrenmeye hevesli insanlar dünya ile iletişim kurabiliyor. Hangi Arap medeniyetini arap alfabesiyle ilerlemiş gördünüz? Ya da ana dili arapça olanlar islamiyeti çok mu iyi yayıyor? Lütfen arkadaşlar kınadığınız ilkeleri bir de bağımsız bir çerçeveden geçirin. Biz birbirimize lazımız.
 • Helal olsun size gerçekten. Bu arada @acapella insanların uzun zamandır cevap aradığı bir soruyu bu zamana kadar duyduğum en mantıklı cevapla yanıtlamışsın. Tebrik ederim.
 • Saygısızlık ve bilgisizlikte seviye atlamış insanlardır. Cahillik her zaman başa beladır.
 • Ataturku seversiniz sevmezsiniz o ayri mesele ama bir olünün arkasindan hakaret etmek nedir yaa
 • Muhafazakar zihniyetin saplantı yaparak bağlandığı bir olaya değinmek isterim. çünkü her seferinde o cümleyi duysam İlber Ortaylı gibi cahil diyesim gelir onlara. Adam Atatürk için "o değil mi benim anamın başındaki yemeni çıkartan" der. Bir insan cahil olur anlarım da körü körüne bağlanmak nedir aç bi oku be adam. Bu adamın kanuni eşi bile siyah çarşaflıydı. Adam tek isteği dini ve devlet işlerini ayırmaktı. Yani Avrupanın 16. yüzyılda yaptığını bu geriliği önlemekti ama nerdeeee. nato mermer nato mermer.
  Atatürk'ün eşi latife hanım
 • tamamen özgürlük çerçevesindedir. kişinin saygısının hesabını yapmak bana düşmez. kaldı ki saysa dökse mustafa kemalin kişiliğinde zerre miktar değişim sağlar mı? sağlamaz. dolayısızla kayıtsız kalınmalıdır. (bkz:milletin ağzı torba değil ki büzesin)
 • değil 77 sene 77 saniye anılmayacak insanların arkasından giden,zihniyetsiz koyuncuk taneleri

Bu konuda 1 sayfada toplam 10 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.