• Ağzına sağlık @insearchofsunrise aynen dediğin gibi. Çok yazık. Bir de dikkat ediyorum bu yorumları yapanlar hep 16- 20 yaş arası gençler. Nereden ediniyorlar bu bilgileri, kim yıkıyor bunların beynini ben anlamış değilim. Sanki birileri bu milletin ortak değerlerini yıkmaya yemin etmiş gibi.
  Hep aynı cümleleri okuyorum, Atatürk teknolojisi ilerlemiş dinle bütünleşmiş bir Osmanlıyı aldı ne hale getirdi?
  Bu cümleleri kuranların ne yazıkki ne Sevr'den haberi var ne de I. Dünya savaşından. Doğudan Rusya, Batıdan itilaf devletleri gelirken bu ülkenin o güzel Osmanlısı bütünlük içerisinde miydi? Ya da Atatürk bu ülkeyi kurmasaydı ne olurdu?
  Ben kısaca bahsediyim, Sevr antlaşmasını imzalamış Osmanlı yetkilileri sayesinde şu anda Bursa ve çevresindeki ufak tefek yerler bize kalmıştı, Doğu ve Akdeniz; Fransa, İtalya'nın elindeydi. Ortadoğu tamamen İngilizlerin elindeydi. Batı ise Yunanlıların.
  Diyelim ki Atatürk yoktu bu sonuçla çok mu memnun olacaktınız. İbadet edecek ibadethane mi bulacaktınız? Sabah namazına kalkacak ezan mı bulacaktınız? Dört bir yanınız Hristiyan Avrupa Devletleri tarafın kuşatılmışken, dünya borcun altına girmişken ne kadar huzurlu olacaktınız?
  Halife neredeydi o zaman? Arapların bizi İngilizlere satmasına engel olabildi mi? O değerler o zaman nereye kaybolmuştu? İslam birliği neredeydi? Binlerce tarikat bu birliksizlikten doğmamış mıydı? Çıkan isyanları hep sözde dinciler çıkarmamış mıydı? Şeyh Said isyanı en kritik dönemde Belçikadaki lobiden İngilizlerin desteğiyle çıkmamış mıydı? Menemen olayında tahta kurşunları görenler "iman dolu yüreğe kurşun bile işlemez" diyerek Kubilayımızı şehit etmemiş miydi?
  Gençlerimize sesleniyorum. Bu milletin ortak değerleri vardır birisi din ikincisi Atatürk ilkeleri. O dönemlere belki hakim olmayabilirsiniz bunda sizin de suçunuz yok şu an öğretilmek istenileni öğreniyorsunuz. Bilinçli olmak sizin en büyük göreviniz. Tüm değerlerinize sahip çıkmazsanız değersiz bir toplum olarak sömürülmeye mahkum olursunuz.
  "Özgürlük için gökyüzünü satın almanıza gerek yok ruhunuzu satmayın yeter" Nelson Mandela
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.