Nazi Altını Yüklü Trenin Yeri Tespit Edildi

  Eklenme Tarihi : 29 Ağustos 2015 - Cumartesi 11:08

  Polonyalı yetkililer Nazi altınlarıyla yüklü II. Dünya savaşından kalma trenin yerini tespit ettiklerini söylediler.

  Piotr Zuchowski (Kültür Bakanı Yardımcısı) biri Polonyalı diğeri Alman iki hazine avcısının keşfettiği ve yerini gizlediği Nazi altınlarıyla dolu trenin yerini bulduklarını belirtti.

  İki hazine avcısı Polonyalı yetkililere giderek trenin yerini ancak altınların %10'unu kendilerine vermeleri koşuluyla söyleyeceklerini belirtmişlerdi.

  Bu teklifi kabul etmeyen yetkililer arama çalışmaları başlattı ve Nazi altınlarıyla dolu trenin yerini buldular. Zuchowski, elde ettikleri bulgular sonucunda trenin Walbrzych kentinde gömülü olduğuna %99 emin olduklarını söyledi.

  Yer yüzeyinden radar aracılığıyla arama çalışmaları yürüten yetkililer aldıkları yüklü sinyaller sonucunda yeri tespit ettiklerini belirttiler fakat olası bubi tuziklarına karşı önlem aldıklarının da altını çizdiler. 

  Zuchowski, aynı zamanda radardan aldıkları sinyallerin trenin üzerinin silah yüklü olduğunu belirttiğini söyledi. Bu trenden çıkarılacakların kaçırılmış sanat eserleri ve Nazi tarihine ışık tutacağını da belirtti.

  150 m uzunluğundaki trenin 300 ton altın taşıdığı zannediliyor.

  The Guardian

Etiketler | Nazi Polonya

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.