İsviçre'den Gürültü Yapan Çinlilere Özel Tren

  Eklenme Tarihi : 29 Ağustos 2015 - Cumartesi 11:26

  İsviçre'den oldukça şaşırtıcı bir haber geldi. İsviçre, Rigi dağını ziyaret ederken ses çıkarıp diğer insanları rahatsız eden Çinliler için özel tren koyacağını açıkladı.

  İsviçre gazetesi Blick'in haberine göre Çinli tursitler trenlerde oldukça rahatsızık veriyor. Fotoğraf çekerken koridorları kilitliyorlar, bazıları yere tükürüyor ve genel anlamda kaba davranışlar sergiliyorlar. 

  Rigi dağındaki trenlerin işletildiği yerel demiryolunun yöneticisi Peter Pfenniger, Asyalı turistlerin ekonomi için katkısı olduğunu fakat ağırlanmalarının çok zor olduğunu belirtti.

  Rigi Dağını Ziyaret Een Turistlerin Yarısından Fazlası Çinli 

  Yapılan reklam kampanyaları sonucunda Rigi Dağına gelen turistlerin yarısından fazlasını şu anda Çinliler oluşturuyor. Bir nevi Rigi dağı Çinlilerin eline geçmiş durumda. 

  Diğer turistlere rahatsızlık vermemesi için Çinli turistlere özel trenler konulacak. Bu trenler daha sık temizlenecek ve tuvaletlerin nasıl kullanılması gerektiğini gösteren levhalar olacak.

  i24news.com


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.